تاریخ انتشار:: 1398/06/30 - 17:28
کد گالری: 5001


برترین عکس های هفته

این هفته عکس هایی از قورباغه طلایی تا پرواز فلامینگوها بر روی دریاچه ارومیه را انتخاب کرده ایم.
قبلی
یک زوج در تراس یک کافه در استانبول در حالی که مرغ‌های دریایی در بالای سرشان پرواز می‌کنند/ Getty Images
یک دانشمند در مرکز تحقیقات موسسه تحقیقات گرمسیری اسمیتسونیان در گامبو، جنگلهای بارانی در نزدیکی شهر پاناما، دو قورباغه طلایی را در دست گرفته که در معرض خطر قارچ کشنده هستند. این برنامه بخشی از پروژه نجات و حفاظت از دوزیستان پاناما است که به دنبال حفظ گونه‌های قورباغه در معرض خطر انقراض است./ EPA
در طول جشن سالانه جشنواره برداشت "اونام" در معبدی در حومه کوچی، هند، یک فیلبان بین فیل‌ها نشسته است/ Reuters
ریچارد مان روی کدو تنبل غول پیکر خود نشسته است که وزن آن ۲۹۱.۷ کیلوگرم است. کدو تنبل او جایزه نخست در گروه سبزیجات غول پیکر در نمایشگاه گل پاییزی هروگیت در یورکشایر به دست آورد/ PA
برخورد صاعقه‌ای به بنای تاریخی ویتوریو امانوئل دوم و مجسمه سوارکاری آن در رم/ Getty Images
زنی در حال راه رفتن در طوفان شن و باران توفند دوریان در ساحل کاکائو در فلوریدای آمریکا/ Getty Images
کشواکش بوریس جانسون با گاوی در مزرعه‌ای در دارنفورد در نزدیکی آبردین اسکاتلند/ Reuters
"خانه ما در حال سوختن است"/ صدها هزار دانش‌آموز، روز جمعه ۲۰ سپتامبر، در سراسر جهان تظاهرات کردند و از بزرگسالان خواستند تا برای مقابله با تغییرات اقلیمی تلاش کنند. این جنبش تابستان سال گذشته از سوی گرتا تونبرگ، دانش‌آموز سوئدی و فعال محیط‌زیست به راه افتاد. او در نیویورک هم سخنران تظاهرات بود و در سخنانی پرشور، از جمله گفت: «زمین، خانه ما در حال سوختن است. این خانه فقط خانه ما جوانان نیست، خانه همه است.
اعتراض جهانی به تخریب محیط زیست و اقلیم زمین/ روز جمعه، ۲۹ شهریور، کارزارهای جهانی برنامه‌ریزی شده برای حفاظت بیشتر از اقلیم با تجمع‌های اعتراضی به جریان افتاد. ده‌ها هزار دانش‌آموز به نشانه اعتراض علیه سیاست‌ها و تدابیر ناکافی برای کنترل تغییرات اقلیمی، سر کلاس‌های درس حاضر نشدند. این دانش‌آموزان سریلانکایی هم به شیوه خود به اعتراضات علیه سیاستمداران و بی‌توجهی آنها به تخریب اقلیم زمین پیوسته‌اند.
بیش از ۴۰ هزار فلامینگو در پارک ملی دریاچه ارومیه/ خبرگزاری تسنیم با انتشار این تصویر از حضور بیش از ۴۰ هزار بال فلامینگو در پارک ملی دریاچه ارومیه خبر داده است. اخیرا اعلام شده بود که سطح آب این دریاچه که در معرض خشکی قرار داشت، پس از بارش‌های شدید بیش از یک متر بالا آمده و پرندگان به این دریاچه برگشته‌اند. کارشناسان نسبت به احیای دریاچه ارومیه خوشبین شده‌اند.
بازگشت به طبیعت/ تعداد ۶۰ بهله پرنده شکاری از قبیل عقاب ، دلیجه و تعدادی دیگر از پرندگان بعد از نگهداری و مراقبت توسط سازمان محیط زیست استان همدان در ارتفاعات همدان رها شدند و به آغوش طبیعت بازگشتند.
خشکسالی در کرمان/ بر اثر خشکسالی آب تعداد زیادی از چاه‌ها، چشمه‌ها و قنوات استان کرمان کاهش یافته و موجب افت شدید سفره‌های آب زیرزمینی شده است. زهرا نجفی نیک به خبرگزاری ایرنا گفته است که بیش از ۷۸ درصد کرمان در خشکسالی خفیف و شدید قرار دارد. به گفته کارشناسان عمق آب‌های سفره‌های زیرزمینی بعلت برداشت بی‌رویه از ۸ تا ۱۰ متر در ۵۰ سال پیش حالا به ۲۰۰ متر رسیده است.


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار خانه عکس