تاریخ انتشار:: 1398/06/15 - 17:54
کد گالری: 4867


برترین عکس های هفته

این هفته عکس هایی از کارزار گوجه فرنگی در اسپانیا تا آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون را انتخاب کرده ایم.
قبلی
آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون، در سال ۲۰۱۹ بیش از هشتاد هزار آتش‌سوزی در این جنگل‌ها گزارش شده/ Getty Images
یک کرکس آمریکایی در مرکز نگهداری بیندسلو، دانمارک/ Getty Images
طغیان آب بعد از باز شدن دریچه‌های سدی در چین/ SHUTTERSTOCK
فصل برداشت ذرت در چین/ فصل برداشت محصولات کشاورزی در چین آغاز شده است. تصویر کشاورزان روستایی در حومه کلانشهر چونگ‌کینگ واقع در مرکز چین را نشان می‌دهد که مشغول برداشت ذرت هستند. هوای آفتابی و مناسب نیز به فعالیت آنها در برداشت محصول سرعت می‌بخشد. محصول ذرت هر اندازه زودتر خشک و به بازار عرضه شود به همان اندازه سود کشاورزان بیشتر می‌شود.
دنیا در آتش بی‌تدبیری انسان‌ها/ تنها جنگل‌های آمازون نیستند که دچار آتش‌سوزی شده‌اند. سازمان هوافضای آمریکا، ناسا عکسی هوایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد چه مناطقی از دنیا در حال حاضر در آتش می‌سوزند. نقاط قرمز در این عکس، مناطقی را نشان می‌دهد که در اثر بی‌تدبیری انسان‌ها دچار حریق شده‌اند. آفریقای شرقی و مرکزی بیشترین میزان آتش‌سوزی را دارند.
کارزار گوجه فرنگی در اسپانیا/ هرساله در آخرین هفته ماه اوت یکی از جذاب‌ترین و چشمگیرترین جشنواره‌های سنتی جهان در بونول اسپانیا برگزار می‌شود. از سحرگاه صدها تن گوجه فرنگی رسیده به خیابان‌ها ریخته می‌شود. هزاران نفر برای شرکت در "جنگ گوجه فرنگی" به این شهر می‌روند تا چندین ساعت به طرف هم گوجه فرنگی پرتاب کنند و دست آخر در آب سرخ گوجه فرنگی غوطه‌ور شوند.
زباله‌های پلاستیکی؛ صادرات کشورهای غربی به پنج کشور آسیایی/ اینجا مانیل پایتخت فیلیپین است؛ کوهی از زباله در وسط خیابان. بر اساس گزارش موسسه غیردولتی حفاظت از اقیانوس‌، نیمی از هشت میلیون تن زباله پلاستیکی که در سال تولید میشوند، در پنج کشور آسیایی که یکی از آنها فیلیپین است، به دریا ریخته می‌شوند. دلیل اصلی تولید این میزان زباله پلاستیکی بیش از هرچیز استفاده از ظروف یکبار مصرف، کمبود دفع زباله و نیز واردات زباله‌های پلاستیکی از کشورهای غربی است.
«کوسه های ماکو» رای نهایی COP18 را برای پیوستن به ضمیمه II کنوانسون CITES (کنوانسیون منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض) به دست آوردند./ ShawnHeinrichs


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار خانه عکس