تاریخ انتشار:: 1399/08/13 - 09:05
کد گالری: 14078


نگاهی تصویری به یک فاجعه؛ طوفان "گونی" فیلیپین را درنوردید

مسئولان مقابله با فجایع طبیعی، حدود یک میلیون نفر را به نقاط امن منتقل کرده‌اند.
قبلی
تصویر ماهواره‌ای از طوفان "گونی" که روز شنبه ۳۱ اکتبر تهیه شده است. تصویر حکایت از نزدیک شدن طوفان به فیلیپین دارد. گفته می‌شود در مناطق جنوبی این کشور، بادهای شدیدی خواهد وزید.
سرعت طوفان را تا ۳۱۰ کیلومتر در ساعت تخمین می‌زنند. این طوفان می‌تواند بادهای شدیدی در پی داشته و به خطر رانش زمین و سیل نیز دامن بزند. طوفان "گونی" تنها یک هفته پس از وزش سهمگین طوفان "مولاوه" فیلیپین را درمی‌نوردد.
مسئولان اداره مقابله با فجایع طبیعی فیلیپین، حدود یک میلیون نفر از ساکنان مناطق در معرض خطر و به‌ویژه نقاط جنوبی فیلیپین را به محل‌های امن منتقل کرده‌اند. نخستین گزارش‌ها درباره تلفات جانی این طوفان منتشر شده است. کارشناسان این طوفان را مهیب‌ترین طوفان سال جاری در جهان می‌دانند.
طوفان "گونی" بامداد یکشنبه اول نوامبر با سرعتی بین ۲۲۵ تا ۳۱۰ کیلومتر به نقاط جنوبی فیلیپین رسید. گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در نخستین ساعات روز یکشنبه طوفان به جزیره کاتاندوانه رسیده است. بسیاری از سقف منازل در اثر وزش این طوفان از جا کنده شده‌اند. برق در بسیاری از نقاط این جزیره قطع شده است.
کارشناسان هواشناسی اعلام کرده‌اند که از سرعت وزش طوفان "گونی" پس از عبور از جزیره "لوزون" اندکی کاسته شده است. جزیره لوزون بزرگ‌ترین جزیره فیلیپین به شمار می‌آید و از منظر اقتصادی و کشاورزی برای این کشور حائز اهمیت زیادی است.
خبرگزاری فرانسه از کشته شدن چهار نفر تا کنون خبر داده است. احتمال افزایش شمار قربانیان بسیار زیاد است. در سال ۲۰۱۳، طوفان مشابهی باعث مرگ حدود ۶۸۰۰ نفر شده بود. لازم به یادآوری است که تنها در جریان طوفان هفته پیش فیلیپین، طوفان مولاوه، حدود ۲۲ نفر کشته شده بودند.

مسئولان مقابله با فجایع طبیعی، حدود یک میلیون نفر را به نقاط امن منتقل کرده‌اند.به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به گفته کارشناسان طوفان "گونی" مهیب‌ترین طوفان سال جاری است. نخستین گزارش‌ها درباره تلفات جانی این طوفان منتشر شده است.


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار خانه عکس