کد مطلب: 8193
  تاریخ انتشار:  1399/02/25 - 15:42


کمیسیون اروپا خواستار شد:

از سرگیری تدریجی فعالیت های بخش گردشگری در کشورهای عضو

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه خواستار از سرگیری تدریجی فعالیت های بخش گردشگری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد.

کمیسیون اروپا روز چهارشنبه خواستار از سرگیری تدریجی فعالیت های بخش گردشگری در کشورهای عضو اتحادیه اروپا شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، درخواست کمیسیون اروپا در حالی مطرح می شود که محدودیت های به اجرا گذاشته شده در بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شدت به بخش گردشگری و اقتصاد این کشورها ضربه زده است. برخی از این محدودیت ها که برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا اجرا شد اکنون لغو شده است.

با این حال کمیسیون اروپا ضمن تاکید بر بهبود شرایط در حوزه بهداشت و درمان خواستار لغو محدودیت های اعمال شده برای رفت و آمد و حفظ «یکپارچگی» حوزه شنگن به عنوان یکی از دستاوردهای اتحادیه اروپا شده است. کمیسیون اروپا که نهاد اجرایی این اتحادیه محسوب می شود همچنین رفع محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا را پیش شرط احیای اقتصاد کشورهای عضو دانسته است.

کمیسیون اروپا از کشورهای عضو خواسته است تا برای برقراری مجدد رفت و آمد آزادانه و نامحدود در داخل مرزهای اتحادیه تلاش کنند. این نهاد با این حال تاکید کرده است که لغو محدودیت های اعمال شده باید به صورت مرحله به مرحله، تدریجی و با در نظر گرفتن سلامت شهروندان انجام شود.

مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا روز چهارشنبه در نشستی خبری در مقر اتحادیه در مورد تعطیلات تابستان امسال گفت: «تابستانی عادی نخواهد بود. اما اگر همه ما تلاش کنیم تابستان را تنها در خانه نخواهیم بود و تابستان هم به طور کامل برای بخش گردشگری هدر نخواهد رفت.»

بنا به اعلام کمیسیون اروپا میزان تقاضا در بخش گردشگری کشورهای عضو اتحادیه در دوران شیوع بیماری «کووید ۱۹» نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۶۰ تا ۹۰ درصد کاهش یافته است.

گردشگری اتحادیه اروپا هر ماه حدود یک میلیارد یورو ضرر می کند. این در حالی است که بسیاری از مشاغل در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا به رونق بخش گردشگری وابسته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث