کد مطلب: 7161
  تاریخ انتشار:  1399/02/19 - 12:59


ویروس کرونا صنعت گردشگری را در «بحرانی‌ترین شرایط تاریخ خود» قرار داده است

سازمان جهانی گردشگری، اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا صنعت بین‌المللی گردشگری را در بحرانی‌ترین شرایط تاریخ خود قرار داده است.

سازمان جهانی گردشگری روز پنج‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت، اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا صنعت بین‌المللی گردشگری را در بحرانی‌ترین شرایط تاریخ خود قرار داده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این سازمان پیش‌بینی کرده در سال ۲۰۲۰ میلادی، گردشگری جهانی بین ۵۸ تا ۸۰ درصد کاهش داشته باشد.

به گزارش روزنامه گاردین، بسته‌ شدن مرزها و فرودگاه‌ها در بیشتر نقاط جهان و محدودیت‌های مسافرتی به‌ دنبال پاندمی کرونا، گردشگری را دچار بحران کرده و زندگی ۱۲۰ میلیون نفری را که به صورت مستقیم از راه این صنعت امرار معاش می‌کنند دچار مشکل کرده است.

این گزارش در عین حال به تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی میلیون‌ها تن دیگر که به طور غیر مستقیم از راه گردشگری ارتزاق می‌کنند نیز اشاره کرده و ضرر مالی درآمدهای حاصل از گردشگری در سال ۲۰۲۰ را بین ۷۳۶ میلیارد تا ۹۷۱ میلیارد پوند ارزیابی کرده است.

آن‌ طور که در گزارش سازمان جهانی گردشگری پیش‌بینی شده، اگر محدودیت‌های مسافرتی تا اوایل ماه ژوئیه برطرف شود، این صنعت، با کاهشی ۵۸ درصدی و اگر تا ماه دسامبر ادامه یابد، با کاهشی ۸۰ درصدی مواجه خواهد شد.

این ارزیابی‌ها تنها بر اساس بررسی سه ماه اول سال جاری میلادی صورت گرفته که حاکی از کاهش ۲۲ درصدی ورود بین‌المللی گردشگران به کشورها بوده است.

بر اساس این گزارش، پس از تشدید محدودیت‌ها در ماه مارس، این رقم به ۵۷ درصد رسید.

پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ میلیون نفر شغل خود را که مرتبط با حوزه گردشگری است از دست بدهند که سه چهارم آنها در کشورهای گروه ۲۰ زندگی می‌کنند.

پس از شیوع کرونا، گزارش‌های متعددی از خسارت عظیم به گردشگری ایران نیز منتشر شد و نشبت به احتمال ورشکستگی این صنعت نوین در ایران هشدار داده شد.

علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران گفته است: «در صورت تخصیص پیدا نکردن ۳۸ هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران بخشی از خسارت‌های گردشگری، شاهد سیل عظیمی از بیکاری در سال جاری خواهیم بود.»

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث