کد مطلب: 5936
  تاریخ انتشار:  1398/12/07 - 14:14


گردشگری فرانسه یکی از قربانیان «کرونا»

همچنان که مقاصد مهم گردشگری سراسر جهان به دلیل ترس از شیوع ویروس «کرونا» با آینده‌ای نامشخص مواجه هستند.

همچنان که مقاصد مهم گردشگری سراسر جهان به دلیل ترس از شیوع ویروس «کرونا»  با آینده‌ای نامشخص مواجه هستند، فرانسه که پربازدیدترین کشور جهان شناخته می‌شود از همین حالا با کاهش تعداد گردشگر مواجه شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از فوربس، با توجه به اطلاعات ارائه‌شده از سوی وزارت گردشگری و امور خارجه فرانسه، بیش از ۸۹.۴ میلیون نفر در طول سال ۲۰۱۸ از این کشور بازدید کرده‌اند که این رقم بیشتر از آمار بازدید از هر کشور دیگری در جهان است.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت، کاهش در گردشگری جهانی در پی نگرانی‌ها و ممنوعیت‌های سفری مربوط به ویروس «کرونا» می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر صنعت گردشگری فرانسه داشته باشد.

به گفته وزیر اقتصاد فرانسه، از آن‌جایی که گردشگران چینی هرساله ۲.۷ میلیون نفر از بازدیدکنندگان فرانسه را تشکیل می‌دهند، شرایط در سال ۲۰۲۰ برای فرانسه همچون گذشته نخواهد بود و صنعت گردشگری در فرانسه از زمان شروع شیوه این ویروس حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

از زمان شیوع این ویروس و ممنوعیت سفر گردشگران چینی به خارج از این کشور، مجلات و موسسات متعددی به بررسی تاثیرات این بحران بر نقاط پربازدید و محبوب جهان پرداخته‌اند که نتیجه این تحقیقات کاهش آمار بازدیدکنندگان چینی و غیرچینی در بسیاری از مقاصد گردشکری را نشان داده است.

با توجه به گزارش منتشرشده توسط «سی ان بی سی»،  از زمانی که ویروس «کرونا» در اواخر سال ۲۰۱۹ در چین شناسایی شد  این ویروس تاکنون جان بیش از ۲,۵۰۰  نفر را در این کشور گرفته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث