کد مطلب: 5693
  تاریخ انتشار:  1398/10/10 - 14:03


۴۳ میلیون گردشگر خارجی، سهم ترکیه از سال ۲۰۱۹

استانبول که پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه و یکی از مقاصد اصلی گردشگری این کشور محسوب می‌شود نیز با جذب ۱۳.۷ میلیون گردشگر خارجی،‌ رتبه دوم پربازیدترین شهر ترکیه را به خود اختصاص داد.
download ترکیه

طبق اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه،‌ شمار بازدیدکنندگان خارجی ترکیه در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۹ نسبت به آمار سالانه این کشور، با ۱۴.۳۱ درصد افزایش رو به رو بوده است. 

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از دیلی صباح، شهر «آنتالیا»‌ با جذب ۱۴.۴ میلیون گردشگر در بازه زمانی ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۹ همچنان لقب خود را به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه حفظ کرده است.

استانبول که پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه و یکی از مقاصد اصلی گردشگری  این کشور محسوب می‌شود نیز با جذب ۱۳.۷ میلیون گردشگر خارجی،‌ رتبه دوم پربازیدترین شهر ترکیه را به خود اختصاص داد.

شهر «آنتالیا»‌ و «ترکیه» در مجموع میزبان ۶۵ درصد از کل گردشگران خارجی ترکیه بودند.

با ورود ۶.۸۹ گردشگر روسیه‌ای به ترکیه در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۹، آمار ورود گردشگران این کشور به ترکیه با ۱۷.۴۲ درصد افزایش همراه بوده است. به این ترتیب روسیه همچنان رتبه اول فهرست کشورهایی با بیشترین بازدید از ترکیه را به خود اختصاص داد.

پس از روسیه، آلمان با ۴.۸۳ میلیون گردشگر و ۱۱.۵۷ درصد افزایش، بریتانیا با ۲.۵ میلیون گردشگر و ۱۳.۳ درصد افزایش در رتبه‌های دوم و سوم فهرست کشورهایی با بیشترین بازدید از ترکیه قرار گرفتند.

بلغارستان و ایران نیز از جمله کشورهایی هستند که بیشترین بازدید را در بازه زمانی ذکر شده از ترکیه داشته‌اند.

 با توجه اطلاعات ارائه شده از سوی مرکز آمار ترکیه، در این بین بیش از ۵ میلیون شهروند ترکیه که در کشورهای خارجی زندگی می‌کنند در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ترکیه سفر کردند و در تحقق هدف ۵۱ میلیون بازدید گردشگر خارجی که توسط دولت ترکیه تعیین شده بود، تاثیرگذار بودند.

سال گذشته، حدود ۳۹.۵ میلیون گردشگر خارجی وارد خاک ترکیه شدند، این رقم نسبت به سال ۲۰۱۷ که ۳۲.۴ میلیون بود،‌ افزایش داشته است.

طبق گزارش‌های ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ «سازمان جهانی گردشگری» (UNWTO)، ترکیه رتبه پنجم میزبانی از بیشترین تعداد گردشگر و رتبه پانزدهم فهرست بیشترین درآمد حاصل از صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده است.

ترکیه همچنین به عنوان ششمین کشور پردرآمد در حوزه گردشگری و چهارمین کشور با بیشترین تعداد گردشگران خارجی اروپا محسوب می‌شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث