کد مطلب: 5685
  تاریخ انتشار:  1398/10/09 - 09:36


قوانین جدید شهروندی، صنعت گردشگری هند را به دردسر انداخت

اعتراض‌های گسترده ضد دولتی که اخیرا در پی قوانین جدید شهروندی در چندین شهر هند صورت گرفته، صنعت گردشگری این کشور را با مشکل مواجه کرده است.

اعتراض‌های گسترده ضد دولتی که اخیرا در پی قوانین جدید شهروندی در چندین شهر هند صورت گرفته، صنعت گردشگری این کشور را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
و به نقل از رویترز، در حالی که اعتراض‌ها علیه اصلاح قوانین شهروندی هند همچنان ادامه دارد، تاکنون دست کم ۲۵ نفر در پی برخود معترضان و پلیس جان خود را از دست داده‌اند.

مقامات هند تخمین می‌زنند طی دو هفته اخیر حدود ۲۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی سفر خود به «تاج محل» - یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری جهان-  را لغو کرده‌اند یا به تعویق انداخته‌اند.

«دنیش کومار»‌ که یک بازرس و مسوول نظارت بر یک ایستگاه پلیس ویژه گردشگران نزدیک «تاج محل»‌ است و به اطلاعات بازدیدکنندگان دسترسی دارد بیان کرد :« در دسامبر امسال با کاهش ۶۰ درصدی بازدید گردشگران از «تاج محل» ‌مواجه بوده‌ایم. گردشگران هندی و خارجی با اتاق‌های امنیتی ما تماس می‌گیرند و از ما درباره وضعیت امنیت سوال می‌کنند. ما امنیت آن‌ها را تضمین می‌کنیم اما برخی از آن‌ها همچنان ترجیح می‌دهند از این مکان دور باشند.»‌

 اعضای یک گروه اروپایی که در قالب یک کاروان در سراسر هند سفر می‌کنند اعلام کردند قصد دارندسفر ۲۰ روزه خود را کوتاه‌تر کنند.

«دیو میلیکن» که یک کارمند بانک بازنشسته و یکی از اعضای این کاروان اروپایی است در گفت و گو با رویترز بیان کرد :« این گروه تماما از افراد بازنشسته تشکیل شده است. سفر کردن برای ما باید با سرعت کم و آرامش‌بخش باشد. تیتر روزنامه‌ها برای ما نگران‌کننده است و قرار است هند را زودتر از آنچه که برنامه‌ریزی کرده بودیم ترک کنیم.»‌

«تاج محل» که در شهر «آگرا» واقع شده است هر ساله ۶.۵ میلیون گردشگر را به این شهر می‌کشاند، و از طریق بلیت‌های ورودی هر ساله در مجموع ۱۴ میلیون دلار ایجاد درآمد می‌کند. یک گردشگر خارجی برای وارد شدن به محوطه «تاج محل»، ۱,۱۰۰ روپیه معادل ۱۵ دلار پرداخت می‌کند، این در حالی است که هزینه ورود به محوطه برای گردشگران کشورهای همسایه کمتر خواهد بود.

در راستای جلوگیری از ایجاد خشونت و ناامنی، ‌مقامات هند خدمات اینترتی تلفن همراه در «آگرا» را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

«ساندیپ آرورا» - مدیر بنیاد توسعه گردشگری آگرا – بیان کرد :« مسدود کردن اینترنت،‌ سفر و گردشگری «آگرا» را حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تحت تاثیر قرار داده است.»

مقامات کشورهای بسیاری از جمله ایالات‌متحده، بریتانیا،‌ روسیه، ‌سنگاپور و کانادا از شهروندان خود خواسته‌اند در صورت امکان از سفر به هند خودداری کنند یا در صورت لزوم جوانب احتیاط را هنگام بازدید از شهرهای شاهد اعتراض‌های اخیر رعایت کنند.

قانون جدید در مورد هندوها، مسیحیان و سایر اقلیت‌های مذهبی که به طور غیرقانونی در هند زندگی می‌کنند و می‌تواند نشان‌دهنده آزار و اذیت مذهبی در کشورهای مسلمانان‌نشین بنگلادش، پاکستان و افغانستان باشد، اعمال می‌شود. این قانون در مورد مسلمانان صدق نمی‌کند. مردم هند می‌ترسند که این قانون وسیله‌ای برای هدف قرار گرفتن مسلمانان شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث