کد مطلب: 5513
  تاریخ انتشار:  1398/09/05 - 16:27


گنجینه بزرگ موزه «طاق سبز» به سرقت رفت

سارقان با دستبرد زدن به موزه «طاق سبز» یکی از بزرگترین نگهدارنده مجموعه جواهرات اروپا، صدها قطعه جواهر را به سرقت بردند.
download موزه طاق سبز

سارقان با دستبرد زدن به موزه «طاق سبز» یکی از بزرگترین نگهدارنده مجموعه جواهرات اروپا، صدها قطعه جواهر را به سرقت بردند.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از ایسنا،سارقان روز گذشته با هدف قرار دادن ‌موزه «طاق سبز» واقع در «درسدن» شهری در شرق آلمان، سه مجموعه گرانبها از جواهرات متعلق به قرن هجدهم را به سرقت بردند. رسانه‌های آلمان از این سرقت به عنوان بزرگترین سرقت در نوع خودش از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون یاد کرده‌اند.

این سرقت بزرگ، صبح روز دوشنبه با ایجاد آتش‌سوزی و مختل کردن سیستم امنیتی موزه و تاریک کردن فضای اطراف صورت گرفت.

با اینکه برق موزه قطع شده بود، یکی از دوربین‌های مدار بسته تصویر دو مرد را که به موزه «طالق سبز» وارد شدند، ثبت کرده است.

 به گفته رئیس پلیس شهر «درسدن»، سارقان یک پنجره را شکستند و با بریدن فنس به یکی از اتاق‌های محل نگهداری جواهرات این موزه وارد شدند.

افسران پلیس با فاصله چند دقیقه پس از وقوع این سرقت در موزه حاضر شدند، اما مظنونین محل را ترک کرده بودند.

 رسانه‌های آلمانی ارزش جواهرات به سرقت رفته را تا هزاران میلیون یورو برآورد کرده‌اند اما «ماریون اکرمن» مدیر مجموعه‌های هنری شهر «درسدن» معتقد است که تعیین ارزش آثار به سرقت رفته غیر ممکن است.

«اکرمن» بیان کرد:«نمی‌توانیم برای این مجموعه به سرقت رفته ارزش تعیین کنیم چراکه فروختن این آثار غیرممکن است.»

به گفته «اکرمن»، آثار ربوده شده شامل سه مجموعه تاریخی از الماس‌های تراشیده‌شده متعلق به قرن هجدهم است.

موزه «طاق سبز» که توسط «آگوستوس دوم»  شاه «ساکسن» در سال 1723 تاسیس شده است به عنوان یکی از 12 موزه‌ای محسوب می‌شود که گنجینه بزرگ آثار هنری «درسدن» را در خود جای داده است. از آن جایی که برخی از اتاق‌های این موزه با رنگ سبز تزئین شده‌اند، موزه «طاق سبز» نام گرفته است.

«طاق سبز» که یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های جهان شناخته می‌شود محل نگهداری یاقوت کبود 547.71 قیراطی است که توسط «تزار پیتر یکم روسیه» هدیه شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث