کد مطلب: 30533
  تاریخ انتشار:  1403/03/26 - 15:33


گرما «آکروپولیس» را تعطیل کرد

«آکروپولیس» در یونان به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا به روی بازدیدکنندگان تعطیل شد.

«آکروپولیس» در یونان به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا به روی بازدیدکنندگان تعطیل شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، با توجه به اینکه یونان با موج گرمای بی‌سابقه‌ای مواجه شده است، محوطه ۳۰۰۰ ساله «آکروپولیس» واقع در «آتن» برای حفاظت از کارمندان و گردشگران از روز چهارشنبه گذشته به روی بازدیدکنندگان بسته شده است.

«آرت‌نیوز» نوشت،‌ وزارت بهداشت یونان افراد مسن و مبتلایان به بیماری‌های مزمن هشدار داده است که در دوران افزایش دما در خانه بمانند. همچنین به کارگران توصیه شد که بین ساعت ۱۲ تا ۵ بعدازظهر از فعالیت‌های شدید خودداری کنند.

در روز چهارشنبه، اعضاء صلیب سرخ یونان در حال توزیع بطری‌های آب و ضد آفتاب به افراد بی‌خانمان بودند، در حالی که مقامات شهری چند مکان مجهز به تهویه مطبوع را برای کسانی تهیه کردند که به محیط خنک نیاز داشتند.

علاوه‌بر این، مقامات یونان، مدارس ابتدایی را در بسیاری از نقاط کشور، همراه با «آکروپولیس» از ساعت ۱۲ تا ۵ بعدازظهر تعطیل کردند. این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که یک گردشگر روز سه‌شنبه در حالی که در صف تماشای این بنا ایستاده بود غش کرد.

موج گرمای سال گذشته روی برخی از نقاط گردشگری یونان تأثیر منفی گذاشت، اگرچه صنعت گردشگری این کشور به آمارهای قابل‌توجهی دست پیدا کرده بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث