کد مطلب: 2917
  تاریخ انتشار:  1396/12/24 - 18:58


جزیره‌ای که برای سال نو «اینترنت» را قطع می‌کند

اینترنت جزیره بالی در اندونزی به مناسبت روز «سکوت» اولین روز سال نوی در تقویم بومی این جزیره قطع خواهد شد.
download مراسم روز سکوت در جزیره بالی اندونزی

بر اساس باور مردم بالی در روز سکوت، ارواح بر فراز این جزیره پرسه می‌زنند و بنابراین مردم باید ساکت باشند و آتش و نور روشن نکنند تا مبادا توجه این ارواح را به خود جلب کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از یورونیوز، اینترنت جزیره بالی در اندونزی به مناسبت روز «سکوت» اولین روز سال نوی در تقویم بومی این جزیره قطع خواهد شد.

ساکنان این جزیره اکثرا هندو نشین (Nyepi) یا «روز سکوت» را به‌عنوان روز اول سال و عید مقدس خود جشن می‌گیرند. در این روز حتی فرودگاه بین المللی این جزیره توریستی نیز تعطیل می‌شود.

اما امسال شرکت های خدمات اینترنتی به درخواست مقامات بالی برای قطع کردن اینترنت در «روز سکوت» پاسخ مثبت دادند.

با این وجود هتل‌ها، فرودگاه سرویس‌های امنیتی، اورژانس و بیمارستان‌های همچنان به اینترنت وای‌فای متصل می‌مانند.

وزارت ارتباطات اندونزی می‌گوید که به درخواست رهبران مذهبی این جزیره از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب روز یکشنبه، اینترنت جزیره بالی مشهور به جزیره خدایان قطع خواهد شد.

در مراسم روز سکوت یا (Nyepi)، شهروندان بالی آئین تزکیه مذهبی انجام می‌دهند و هزاران تمثال غول‌های افسانه‌ای مشهور به «اوگو اوگو » را در کارناوال خیابان نمایش می‌دهند.

بر اساس باور مردم بالی در روز سکوت، ارواح بر فراز این جزیره پرسه می‌زنند و بنابراین مردم باید ساکت باشند و آتش (حتی آتش فندک) و نور (حتی لامپ) روشن نکنند تا مبادا توجه این ارواح را به خود جلب کنند.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث