کد مطلب: 22528
  تاریخ انتشار:  1401/10/28 - 16:04


اسپانیا کسادی کرونا را شکست داد

درآمد شرکت‌های گردشگری اسپانیا از آمار مربوط به دوران پیش از همه‌گیری کرونا پیشی گرفته است.

درآمد شرکت‌های گردشگری اسپانیا از آمار مربوط به دوران پیش از همه‌گیری کرونا پیشی گرفته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، ‌گروه «Exceltur»‌ که برای تعالی گردشگری در اسپانیا فعالیت دارد، اعلام کرد که سود حاصل از شرکت‌های گردشگری در اسپانیا در مقایسه با سال ۲۰۱۹ و پیش از همه‌گیری کرونا، ۴.۷ درصد افزایش داشته است.

با وجود بلاتکلیفی‌ها و تردیدها درباره اوکراین و تورم، ‌ این نخستین‌باری است که هتل‌ها، ‌ تفرجگاه‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، ‌ شرکت‌های اجاره خودرو و کسب‌وکارهای حوزه سرگرمی در اسپانیا بر اساس آمار رزروهای صورت‌گرفته، فروش بهتری را در مقایسه با دوران پیش از همه‌گیری کرونا پیش‌بینی کرده‌اند.

این شرکت، آمارهای مربوط به گردشگران در سال ۲۰۲۳ را بر اساس ارقام ارائه‌شده از سوی حدود دو هزار کسب‌وکار برآورد کرده است.

با این‌که اسپانیا در سال ۲۰۲۲ پس از دو سال محدودیت‌های سفری شاهد رونق بود، اما سود کلی شرکت‌های گردشگری اسپانیا در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ همچنان ۲.۱ درصد کاهش داشته است.

 افزایش شمار گردشگرانی که از اروپای مرکزی و مکزیک به اسپانیا سفر می‌کنند، وضعیت صنعت گردشگری این کشور را ارتقاء داده است. شرکت‌های حوزه گردشگری اکنون امیدوارند بازگشت کامل گردشگران آمریکایی و بریتانیایی، روند آمار و ارقام صنعت گردشگری را بهبود ببخشد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۳ حدود ۱۲.۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی اسپانیا را در برخواهد گرفت.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث