کد مطلب: 22387
  تاریخ انتشار:  1401/09/26 - 14:15


شکسته‌شدن آکواریوم هتل، فاجعه به بار آورد

به دنبال شکستن ناگهانی آکواریوم عظیم‌الجثۀ یک هتل در آلمان، مسافران این هتل ناچار به تخلیه محوطه شدند.

به دنبال شکستن ناگهانی آکواریوم عظیم‌الجثۀ یک هتل در آلمان، مسافران این هتل ناچار به تخلیه محوطه شدند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، با انفجار آکواریوم عظیم‌الجثه‌ای در لابی هتل «رادیسون بلو» (Radisson Blu) واقع در برلین (آلمان)، آب، فضای داخلی و خیابان‌های اطراف این هتل را در برگرفت. 

 آکواریوم «آکوادام» ‌ که حدود یک میلیون لیتر آب و یک‌هزار و ۵۰۰ ماهی را در خود جای داده است، ‌ به عنوان بزرگترین آکواریوم استوانه‌ای جهان شناخته می‌شود.

در جریان شکستن ناگهانی این آکواریوم دو نفر مجروح شدند و به گفته پلیس، خسارت باورنکردنی به هتل وارد شده است. تصاویر منتشر شده پس از این حادثه نشان می‌دهد که محفظه آکواریوم خالی و آب به داخل فضای لابی هتل ریخته است. به دنبال این اتفاق، ساختمان هتل از مسافر تخلیه شد.

به گفته سخنگوی آتشنشانی برلین، بیشتر ماهی‌های این آکواریوم با توجه به هوای سرد برلین زنده نماندند. با این حال، ده‌ها ماهی زنده ماندند و به آکواریوم‌های مختلف منتقل شدند. در این آکواریوم بیش از ۱۰۰ گونه مختلف ماهی نگهداری می‌شد.

در خارج از «رادسیون بلو» ‌ نیز ویرانه‌های ناشی از این انفجار در مقابل در ورودی دیده می‌شود.

شهردار «برلین» که پس از این حادثه از هتل بازدید کرده بود، شکسته شدن آکواریوم هتل را به یک سونامی تشبیه کرد.

اداره آتش‌نشانی برلین که ۱۰۰ مامور آتش‌نشانی را به محل حادثه اعزام کرده است، ‌ هنوز علت این اتفاق را اعلام نکرده است. به گفته پلیس، هیچ شواهدی مبنی بر حمله به این آکواریوم وجود ندارد. با این حال گمان می‌رود کاهش شدید دما باعث ایجاد ترکی در محفظه شده باشد.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث