کد مطلب: 21972
  تاریخ انتشار:  1401/06/21 - 12:51


بهبود اقتصاد تایلند بعد از همه‌گیری کرونا

بر اساس یک نظرسنجی، افزایش تعداد گردشگران خارجی به تایلند، نرخ اشغال هتل‌های این کشور را از پایین‌ترین سطح در طول همه‌گیری جهانی بالا می‌برد.

بر اساس یک نظرسنجی، افزایش تعداد گردشگران خارجی به تایلند، نرخ اشغال هتل‌های این کشور را از پایین‌ترین سطح در طول همه‌گیری جهانی بالا می‌برد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس نظرسنجی مشترک بانک تایلند (BOT) و انجمن هتل‌های تایلند، میانگین اشغال اتاق در هتل‌های تایلند در ماه آگوست ۴۸ درصد بود که در مقایسه با ۴۶ درصد در ماه قبل از آن افزایش داشت. این نظرسنجی که در ۸ تا ۲۴ اگوست انجام شد نشان داد که این به افزایش میانگین نرخ اشتغال در این هتل‌ها از ۷۱ درصد در جولای به ۷۵ درصد کمک کرد.

هتل‌های تایلند، مانند بسیاری از کشورهای متکی به گردشگری، از افزایش تقاضای جهانی برای سفر سود می‌برند و مقامات تمام محدودیت‌های دوران همه‌گیری را که تقریباً ۲ سال بازدیدکنندگان را دور نگه داشته، لغو می‌کنند.

بانک مرکزی گفت که برنامه سفر هوایی و یارانه هتل‌ها با بودجه دولت به ساکنان نیز به هتل‌ها کمک کرده است تا اشغال بیشتری داشته باشند.

بر اساس گزارش BOT، احیای گردشگری کلید بهبود اقتصادی تایلند است زیرا این بخش ۱۲ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۲۰ درصد از کل اشتغال را تشکیل می‌دهد.

رئیس بانک مرکزی تایلند انتظار دارد که تعداد گردشگران خارجی امسال از مرز ۸ میلیون نفر فراتر رود و به اقتصاد کمک کند تا پایان سال جاری به سطح قبل از شیوع کووید-۱۹ بازگردد.

البته هتل‌ها همچنان نگران حفظ تقاضا در میان افزایش تورم هستند زیرا حدود ۶۰ درصد اپراتورها نگران کاهش قدرت خرید و ورود گردشگران کمتر از حد انتظار هستند و کمبود نیروی کار و اختلال در فعالیت‌های اقتصادی ناشی از سویه‌های جدید شیوع نیز از جمله نگرانی‌های اصلی است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث