کد مطلب: 20419
  تاریخ انتشار:  1401/03/28 - 11:40


لغو محدودیت‌های کرونایی سفر به تایلند

مقام‌های تایلند از لغو اغلب محدودیت‌های سفری دوران کرونا خبر دادند.

مقام‌های تایلند از لغو اغلب محدودیت‌های سفری دوران کرونا خبر دادند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، طبق اعلام جدید مقام‌های تایلند، مسافران از روز یکم جولای برای سفر به این کشور باید گواهی واکسیناسیون یا نتیجه منفی آزمایش کرونا را ارائه کنند. همچنین لزوم استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده نیز لغو خواهد شد.

بر اساس بیانیه‌ای که هفدهم ژوئن منتشر شد، مقام‌های تایلند تقریبا تمام محدودیت‌های سفری مربوط به دوران کرونا را لغو خواهند کرد.

به این ترتیب، طبق اعلام وزیر گردشگری تایلند، اجرای سیستم «گذرنامه تایلند» که گردشگران خارجی به موجب آن باید مجوز ورود را از مقام‌های تایلند دریافت می‌کردند از یکم جولای متوقف خواهد شد.

گردشگری از مهم‌ترین حوزه‌های تایلند محسوب می‌شود، اما شرایط سختگیرانه‌ای که مسافران خارجی را به ارائه مدارک مختلفی از گواهی واکسن و نتیجه آزمایش کرونا گرفته تا بیمه درمانی و رزرو هتل، باعث شده بود روند بهبود وضعیت این حوزه را با مشکل مواجه کرده بود.

در سال ۲۰۱۹، حدود ۴۰ میلیون نفر از تایلند بازدید کرده بودند، اما سال گذشته کمتر از یک درصد از این رقم به تایلند سفر کردند.

با اینکه وضعیت حوزه گردشگری در ماه‌های اخیر رونق پیدا کرده است، اما دستیابی به وضعیت قبلی برای حوزه‌ای که حدود۱۲ درصد از تولیدات ناخالص داخلی تایلند را دربرگرفته است، آسان نخواهد بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث