کد مطلب: 19902
  تاریخ انتشار:  1400/12/12 - 10:52


آیا سفر برای بهبودیافتگان از امیکرون بی‌خطر است؟

قبل از سفر باید همیشه خطر سویه دیگر بیماری همچنین کووید طولانی پس از موارد خفیف را در نظر داشت.

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر از سویه اُمیکرون بهبود یافتند همچنین به‌طور کامل واکسینه‌شده‌اند، این افراد معمولا ایمنی فوق‌العاده دارند که باعث شروع دوباره گردشگری در جهان خواهد شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، هر چند افراد بهبود یافته و واکسینه‌شده تا حدودی در برابر ابتلا به کووید مصونیت دارند، اما متخصصان درباره میزان و مدت زمان حفاظت در برابر ویروس کرونا اختلاف نظر دارند.

محققان در دانشگاه ملی سنگاپور اظهار کردند: خطر ابتلا به بیماری شدید برای افراد واکسینه‌شده و بهبودیافته اندک است اما همچنان خطر وجود دارد و این افراد در معرض احتمال ابتلاء مجدد قرار خواهند گرفت زیرا خطر ابتلا به بیماری کووید در همه جا هست البته ممکن است این بیماری برای افراد بسیاری، تنها یک بیماری خفیف و احتمالا بدون علامت خواهد بود.

نتایج بررسی‌ها نشان داده است، با توجه به جهش سریع این ویروس، افراد باید همیشه از خود محافظت کنند زیرا هنوز به پایان همه‌گیری نرسیده‌ایم و باید برای سفر واکسیناسیون کامل (سه دوز)، پوشیدن ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و تهویه را در نظر گرفت.

افراد با نقص ایمنی همچنین اطرافیان آنان باید احتیاط بیشتری داشته باشند زیرا این ویروس بسیار حیله‌گر است.

قبل از سفر باید همیشه خطر سویه دیگر بیماری همچنین کووید طولانی پس از موارد خفیف را در نظر داشت.

نکته مهم این است که این بیماری هرگز به پایان نخواهد رسید و همچنان سویه‌های دیگر بروز خواهند کرد و گردشگران ممکن است با سویه جدید بیماری مواجه شوند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث