کد مطلب: 19885
  تاریخ انتشار:  1400/12/09 - 11:25


امارات تست کرونا برای مسافران واکسینه‌شده را لغو کرد

امارات در تازه‌ترین اصلاح مقررات سفر، شرط تست PCR را برای مسافرانی که کامل واکسینه شده‌اند و کارت واکسیناسیون دارند، لغو کرد.

امارات در تازه‌ترین اصلاح مقررات سفر، شرط تست PCR را برای مسافرانی که کامل واکسینه شده‌اند و کارت واکسیناسیون دارند، لغو کرد.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، در دستورالعمل جدیدی که به شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی رسیده است، دولت امارات مسافران بالای ۱۲ سال را ملزم کرده که در محدوده ۴۸ ساعت مانده به ورود به این کشور در یکی از آزمایشگاه‌های معتبر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا مراکزی که مورد تایید شرکت‌های هواپیمایی در این مقصد است، تست PCR انجام داده و گواهی منفی آن را با QR code به زبان انگلیسی یا عربی همراه داشته باشند. با این حال، مسافرانی که کامل واکسینه شده باشند از این قانون مستثنی و معاف می‌شوند.

امارات همچنین تاکید کرده که از پذیرش مسافرانی که گواهی منفی تست PCR آن‌ها بدون QR code باشد، جلوگیری می‌کند.

واکسن‌های جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ سینوفارم/ اسپوتینک برای سفر به این کشور پذیرفته شده است. الزامی است این مسافران کارت واکسن به زبان انگلیسی و با QR code ارائه دهند. از مدت زمان تزریق واکسن تک دُز جانسون مسافران ورودی به امارات باید ۲۸ روز و از تزریق دُز دوم دیگر واکسن‌ها دست‌کم باید ۱۴ روز گذشته باشد.

همچنین از مسافران خواسته شده پیش از سفر برنامه COVID-19 DXB Smart APP را روی گوشی همراه خود نصب کنند.

داشتن بیمه‌نامه مسافرتی و بلیت رفت و برگشت برای مسافرانی که ویزای توریستی دارند، الزامی است.

از تمام مسافران هنگام ورود به امارات در فرودگاه تست PCR رایگان گرفته می‌شود.

مقررات سفر به امارات درحالی آسان‌تر شده که این کشور هم‌اکنون محل برگزاری اکسپو ۲۰۲۰ دبی و دیگر نمایشگاه‌ها و رویدادهای بین‌المللی و کنسرت‌های موسیقی است و قصد دارد از این طریق تعداد بیشتری گردشگر جذب کند. امارات به تازگی اعلام کرده در چهار ماه برگزاری اکسپو ۱۵ میلیون بازدیدکننده و گردشگر جذب کرده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث