کد مطلب: 19859
  تاریخ انتشار:  1400/12/03 - 13:03


کدام مقصد پذیرای گردشگران واکسینه‌نشده است؟

دولت یونان تاکید دارد که در روزهای دوم و چهارم بعد از ورود به یونان آزمایش سریع یا PCR انجام شود.

سفر در سراسر جهان به دلیل برداشتن محدودیت‌ها به‌ ویژه برای کسانی که به‌ طور کامل واکسینه شده‌اند، آسان‌تر می‌شود اما برخی از کشورها تنها با یک آزمایش اجازه ورود به گردشگران را می‌دهند. البته تعداد این کشورها اندک است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، با وجود اینکه واکسیناسیون در مواجه با شیوع بیماری همه‌گیر بسیار موثر است اما برخی از مقاصد گردشگری پذیرای افرادی است که واکسن دریافت نکرده‌اند اما کارشناسان توصیه می‌کنند علاوه بر واکسیناسیون کامل دستورالعمل‌های بهداشتی نیز در سفر رعایت شود.

در ذیل برخی از کشورهای ارائه‌دهنده خدمات به گردشگران واکسینه‌نشده معرفی شده است.

یونان

مسافران واکسینه نشده می‌توانند با اثبات منفی‌ بودن آزمایش PCR که ۷۲ ساعت پس از ورود به کشور انجام شده باشد یا اثبات منفی‌ بودن آزمایش آنتی‌ژن سریع کووید ۱۹ از یک آزمایشگاه مجاز که ۲۴ ساعت قبل از ورود گرفته شده است، از کشور یونان بازدید کنند و این موارد برای افراد پنج سال به بالا باید انجام شود.

همچنین ممکن است گردشگران در بدو ورود آزمایش کووید سریع انجام دهند و اگر در زمان ورود به یونان آزمایش مثبت شد، باید تمام افراد همراه حداقل به مدت پنج روز در خانه یا هتل قرنطینه شوند و هزینه این قرنطینه را دولت یونان پرداخت خواهد کرد. اگر روز پنجم نتیجه آزمایش منفی شد، اجازه خروج از قرنطینه داده خواهد شد.

دولت یونان تاکید دارد که در روزهای دوم و چهارم بعد از ورود به یونان آزمایش سریع یا PCR انجام شود.

پرتغال و جزایر مادیرا

کشور پرتغال و جزایر مادیرا اجازه ورود به گردشگران واکسینه نشده را می‌دهد اما باید ثابت کنند که مبتلا به ویروس کرونا نیستند.

برای ورود به این کشور باید مدارکی مبنی بر منفی‌ بودن آزمایش PCR انجام شده در ۷۲ یا آزمایش آنتی‌ژنی که ۲۴ ساعت پس از عزیمت انجام شده، کفایت می‌کند اما آزمایش‌های که خود فرد ارائه دهد، پذیرفته نمی‌شود و تب‌سنجی افراد در بدو ورود نیز انجام می‌شود.

کرواسی

 مسافران واکسینه نشده می‌توانند با اثبات منفی‌ بودن آزمایش آنتی‌ژن کووید ۱۹ که ۲۴ ساعت پس از ورود صادر شده باشد یا آزمایش PCR منفی که ۷۲ ساعت پس از ورود انجام شده، وارد کشور کرواسی شوند و قبل از سفر نیز باید یک فرم ورود آنلاین را تکمیل کنند.

قبرس

مسافران واکسینه نشده به کشور قبرس باید مدرکی مبنی بر منفی‌ بودن آزمایش PCR طی ۷۲ ساعت قبل از حرکت یا آزمایش آنتی‌ژن که ۲۴ ساعت قبل از سفر انجام شده را ارائه دهند.

مسافران بالای ۱۲ سال پس از ورود به فرودگاه‌های این کشور باید آزمایش PCR دیگری انجام دهند و تا زمان اعلام نتیجه قرنطینه حدود سه ساعت زمان است تا هزینه ۱۵ تا ۱۹ یورویی را ارائه دهند که توسط مسافر پرداخت خواهد شد.

همچنین مسافران ممکن است ۷۲ ساعت پس از ورود ملزم به انجام آزمایش سریع و رایگان کووید باشند.

اسلوونی

مسافران بریتانیایی واکسینه نشده به اسلوونی باید یک فرم به همراه آزمایش PCR طی ۴۸ ساعت یا آزمایش آنتی‌ژن سریع در۲۴ ساعت ارائه دهند. نتیجه مثبت تست PCR که مرتبط با ۱۰ روز گذشته و جدیدتر از ۶ ماه نیز باشد، به عنوان شرط ورود پذیرفته می‌شود.

ترکیه

برای بازدید از ترکیه نیازی به واکسینه شدن کامل ندارید اما باید منفی‌ بودن آزمایش PCR که ۷۲ ساعت قبل از ورود گرفته شده و آزمایش آنتی‌ژن سریع در بیش از ۴۸ ساعت قبل از ورود یا مدرک بهبودی اخیر از بیماری کووید طی ۶ ماه گذشته را ارائه دهید.

همچنین افرادی که وارد این کشور می‌شوند، باید فرم آنلاین که ۷۲ ساعت قبل از سفر تکمیل شده را ارائه دهند و در صورت لزوم معاینات پزشکی انجام دهند.

امارات متحده‌ عربی

برای بازدید از امارات نیازی به واکسینه شدن کامل ندارید اما کسانی که واکسینه نشده به امارات وارد می‌شوند، باید مدارکی مبنی بر منفی‌ بودن آزمایش PCR ارائه دهند که ۴۸ ساعت قبل از حرکت انجام شده است.

مسافرانی که به ابوظبی می‌رسند نیز باید در بدو ورود و همچنین در روزهای چهارم و هشتم آزمایش PCR کووید را انجام دهند اما ملزم به قرنطینه نیستند.

مکزیک

در حال حاضر در هنگام ورود به این کشور نیازی به نشان دادن آزمایش PCR منفی یا قرنطینه نیست فقط باید یک فرم را از قبل پر کنید و در هنگام ورود به کشور کد QR فرم را همراه خود داشته باشید.

اقامتگاه‌ها همچنین می‌توانند از میهمانان درخواست کنند که پرسشنامه سلامت را در بدو ورود تکمیل کنند.

سوئد

در حال حاضر کشور سوئد تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که واکسینه نشده‌اند، ممنوعیت ورود دارد. با این حال اگر بتوانید ثابت کنید که تحت معافیت دیگری از ممنوعیت ورود فعلی سوئد معاف هستید، ممکن است بتوانید وارد شوید.

کسانی که واکسینه نشده‌اند، در صورتی که بتوانند اثباتی مبنی بر منفی‌ بودن آزمایش PCR یا آنتی‌ژن ارائه دهند، می‌توانند وارد این کشور شوند. البته اثبات ابتلا به بیماری کووید برای ورود به این کشور پذیرفتنی نیست.

مصر

تمام مسافران مصر باید قبل از ورود به این کشور فرم اظهارنامه را تکمیل کنند و مسافرانی که واکسینه نشده‌اند، باید آزمایش PCR منفی حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود یا آزمایش آنتی‌ژن سریع حداکثر ۲۴ ساعت قبل از ورود به مصر انجام دهند. مدارک مبتنی بر بهبودی از بیماری کووید در این کشور نیز پذیرفته نخواهد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث