کد مطلب: 15772
  تاریخ انتشار:  1399/11/24 - 11:22


بحران کرونا؛ اعمال محدودیت‌های جدید در برخی مرزهای آلمان

آلمان برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس جهش‌یافته کرونا، در برخی گذرگاه‌های مرزی محدودیت‌های جدیدی اعمال می‌کند.

آلمان برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس جهش‌یافته کرونا، در برخی گذرگاه‌های مرزی محدودیت‌های جدیدی اعمال می‌کند. این تصمیم در پی گسترش گونه جهش‌یافته ویروس کرونا در بخشی از اتریش و جمهوری چک اتخاذ شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، دولت فدرال آلمان شامگاه پنج‌شنبه ۱۱ فوریه اعلام کرد آزادی رفت و آمد در برخی مرزهای داخلی اتحادیه اروپا برای مدتی محدود می‌شود.

به گزارش "تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان این محدودیت شامل مرزهای مشترک با جمهوری چک و بخشی از اتریش می‌شود.
وزارت کشور دولت فدرال آلمان می‌گوید محدودیت‌های جدید از روز یک‌شنبه اعمال خواهد شد. بر این اساس گذرگاه‌های مرزی میان آلمان و جمهوری چک و منطقه تیرول در اتریش کنترل می‌شوند.

جمهوری چک و بخش تیرول اتریش جزو "مناطق شیوع ویروس جهش‌یافته" طبقه بندی شده‌اند. آلمان می‌کوشد با اعمال محدودیت در برخی مرزهای درونی اتحادیه اروپا خطر ورود ویروس جهش‌یافته به این کشور را تا حد ممکن کاهش دهد.

در میان کشورهای اروپایی، بریتانیا کانون شیوع ویروس جهش‌یافته به شمار می‌رود. خطر سرایت بیماری کووید۱۹ از طریق این ویروس به مراتب بیشتر از گونه قدیمی است که نخستین بار اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین شناسایی شد.

مناطق شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا
عصر چهارشنبه ستادی متشکل از نمایندگان وزارت‌خانه‌های کشور، بهداشت و امور خارجه آلمان تشکیل جلسه داد تا درباره طبقه‌بندی کشورهای همسایه به عنوان مناطق شیوع ویروس جهش‌یافته تصمیم‌گیری کند.

تا کنون هیچ یک از همسایگان دیگر آلمان به عنوان مناطق پرخطر درگیر با ویروس جهش‌یافته طبقه‌بندی نشده‌اند. ورود از مناطقی که به این عنوان شناخته شده‌اند به آلمان با محدودیت‌ها و کنترل‌های جدیدی انجام می‌شود.

بر پایه تصمیم وزارت کشور در حال حاضر ورود از منطقه تیرول و جمهوری چک به آلمان، به جز موارد استثنایی، فقط برای شهروندان آلمانی و خارجیان مقیم این کشور مجاز است.

برای کادر درمان، مسافران ترانزیت و حمل و نقل کالا هم استثناهایی در نظر گرفته شده است. وزارت کشور آلمان می‌گوید تصمیم‌گیری در مورد اعمال کنترل در گذرگاه‌های مرزی با جمهوری چک و تیرول به درخواست دولت ایالتی بایرن انجام شده است.

در دوره اوج‌گیری موج اول پاندمی کرونا در بهار امسال هم کنترل‌های مرزی در محدوده سرزمینی کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعمال شده بود.
در موج دوم پاندمی شمار مبتلایان شناسایی شده و قربانیان بیماری کووید۱۹ در آلمان به شدت افزایش یافت. این روند از حدود ده روز پیش نزولی شده اما هنوز اوضاع نگران‌کننده و شکننده ارزیابی می‌شود.
مطابق آمار موسسه روبرت کخ تا صبح جمعه ۱۲ فوریه بیش از ۲ میلیون و ۳۲۱ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ در آلمان شناسایی شده و حدود ۶۴ هزار و ۲۲۰ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث