کد مطلب: 14594
  تاریخ انتشار:  1399/10/23 - 15:19


کشف مجسمه تاریخی در مزرعه

کشاورزانی که در مکزیک مشغول شخم زدن مزرعه بودند به یک مجسمه تاریخی برخوردند.

کشاورزانی که در مکزیک مشغول شخم زدن مزرعه بودند به یک مجسمه تاریخی برخوردند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از انشنت اوریجینز، کشاورزانی که مشغول شخم زدن در مزرعه‌ای واقع در مکزیک بودند به یک شیء سخت برخوردند که در ابتدا گمان کردند سنگ است. با ادامه حفاری برای خارج کردن سنگ دریافتند شیء مورد نظر درحقیقت یک مجسمه حدودا دومتری سفید سنگی است.

این مجسمه به شکل زنان آمریکای میانه ساخته شده که حالات صورتش نشان می‌دهد متعجب است.

کشاورزان بلافاصله پس از خارج کردن این مجسمه از زمین مسوولان مربوطه را مطلع و در نهایت باستان‌شناسان بررسی این اثر را آغاز کردند.

به گفته کارشناسان این مجسمه در فاصله بین ۱۴۵۰  تا ۱۵۲۱  میلادی و احتمالا توسط «هواستک»‌ها که زمانی در مکزیک زندگی می‌کردند ساخته شده است.

به گفته باستان‌شناسان این نخستین مورد از کشف چنین مجسمه‌ای در منطقه «هواستکا»ی مکزیک است. با توجه به زیورآلات و لباس فاخری که در این مجسمه حکاکی شده است به نظر می‌رسد این اثر یک زن از طبقه اشراف‌زاده را به تصویر می‌کشد.

«ماریا مالدونادو» از جمله باستان‌شناسانی است که معتقد است این مجسمه بیش از آن‌که که یک الهه را به تصویر بکشد، با توجه به لباس و زیورآلاتش بیشتر ویژگی‌های یک حکمران را به نمایش می‌گذارد.

با این حال به گفته دیگر کارشناس این پروژه باستان‌شناسی تعداد بسیار کمی از مجسمه‌های تاریخی که حکمرانان زن و زنان اشراف‌زاده را به تصویر می‌کشند تاکنون در نقاط مختلف جهان کشف شده‌اند.

از آن‌جایی که هیچ نوشته‌ یا توضیحی بر روی این مجسمه تاریخی وجود ندارد غیرممکن است که بتوان تشخیص داد این مجسمه چه کسی را به تصویر می‌کشد و حتی نمی‌توان با قاطعیت تشخیص داد این اثر توسط یکی از هنرمندان مردم «هواستک» خلق شده باشد.

با توجه به این‌که تاکنون هیچ مورد مشابهی از این مجسمه در این منطقه از مکزیک کشف نشده است می‌توان انتظار داشت این مجسمه در زمانی نامعلوم از مکانی نامعلوم به «هواستکا» منتقل شده باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث