کد مطلب: 14514
  تاریخ انتشار:  1399/10/09 - 13:37


اندونزی ورود مسافران خارجی را ممنوع می‌کند

اندونزی با هدف جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس کرونا ورود مسافران خارجی را ممنوع می‌کند.

اندونزی با هدف جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس کرونا ورود مسافران خارجی را ممنوع می‌کند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از رویترز، وزیر امور خارجه اندونزی اعلام کرد برای جلوگیری از گسترش نوع جدید ویروس کرونا مرزهای این کشور به مدت دو هفته به روی مسافران خارجی بسته خواهد شد.

این محدودیت سفری جدید از اول ژانویه به اجرا گذاشته خواهد شد.

اندونزی پیش‌تر برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس کرونا ورود مسافران از بریتانیا را ممنوع و محدودیت‌های سفری را برای مسافرانی که از اروپا و استرالیا قصد ورود به اندونزی را داشتند وضع کرده بود.

اوایل سال جاری هم اندونزی به جز موارد استثنایی مرتبط با سفرهای تجاری مرزهایش را به روی تمامی مسافران خارجی بسته بود. ممنوعیت سفری جدید اما شامل تمامی مسافران خارجی به جز مقامات عالی‌رتبه دولتی می‌شود.

اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان از زمان ثبت نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ماه مارس تلاش دارد شیوع این ویروس را کنترل کند و تاکنون حدود ۷۲۰,۰۰۰  مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا و ۲۱,۵۰۰  مورد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس را به ثبت رسانده که از بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از این ویروس در آسیا به شمار می‌رود.

روز دوشنبه یکی از مقامات عالی‌رتبه وزارت بهداشت اندونزی اعلام کرد بیمارستان‌ها با خطر تکمیل ظرفیت ناشی از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا مرتبط با تعطیلات پایان سال هستند چراکه ظرفیت بیمارستان‌های «جاکارتا» تا  ۸۴ درصد تکمیل شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث