کد مطلب: 12946
  تاریخ انتشار:  1399/07/21 - 12:50


بازگرداندن آثار تاریخی که بدشانسی آورده‌اند!

یک گردشگر که مجموعه‌ای از آثار باستانی را از شهر تاریخی «پمپئی» ربوده بود درحالی که مدعی شده آن‌ها طلسم شده‌اند این آثار را پس از ۱۵ سال بازگرداند.

یک گردشگر که مجموعه‌ای از آثار باستانی را از شهر تاریخی «پمپئی» ربوده بود درحالی که مدعی شده آن‌ها طلسم شده‌اند این آثار را پس از ۱۵ سال بازگرداند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از گاردین، یک خانم کانادایی به نام «نیکول» بسته‌ای حاوی دو موزاییک، بخشی از یک کوزه و قسمتی از یک سرامیک تاریخی را به همراه یک نامه از اعتراف‌هایش به یک آژانس مسافرتی در «پمپئی» واقع در جنوب ایتالیا فرستاد.

«نیکول» هنگام سفرش به پارک باستان‌شناسی «پمپئی» در سال ۲۰۰۵، دهه ۲۰سالگی زندگی‌اش را سپری می‌کرد. این گردشگر معتقد است سرقت این مجموعه آثار تاریخی سبب وقوع مجموعه‌ای از بدشانسی‌ها از جمله دو مرتبه ابتلا به سرطان سینه و همچنین تجربه مشکلات اقتصادی شده‌اند.

«نیکول» در نامه‌ای که به همراه این آثار تاریخی فرستاده نوشته است: «لطفا این آثار را پس بگیرید، برایم بدشانسی آوردند.»

این گردشگر می‌گوید در زمان سرقت قصد داشته بخشی از تاریخ را که هیچ کس دیگر نمی‌تواند داشته باشد، در اختیار داشته باشد، اما اکنون معتقد است این آثار انرژی منفی در ارتباط با آن سرزمین ویران‌شده دارند.

«پمپئی» در سال ۷۹ میلادی زیر خاکستر ناشی از فوران کوه «وزوو» مدفون شد و در قرن شانزدهم بود که بقایای آن کشف شد.

این مکان تاریخی یکی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری ایتالیا است و سال‌هاست که مشکل سرقت آثار تاریخی این مکان توسط گردشگران وجود دارد.

«نیکول» در بخشی از نامه خود می‌گوید از این اتفاق درس گرفته و از خداوند طلب بخشش دارد.

اما «نیکول» تنها فردی نیست که از دزدیدن آثار این مکان پشیمان شده است. یک نامه اعتراف به همراه مجموعه‌ای از سنگ‌های تاریخی که در سال ۲۰۰۵ ربوده شده بودند نیز از طرف یک زوج کانادایی ارسال شده است.

در طول سال‌های اخیر آثار باستانی مسروقه بسیاری به همراه نامه‌هایی به «پمپئی» بازگردانده شده‌اند. مسوولان پارک باستان‌شناسی پمپئی یک موزه را به نمایش این آثار اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث