کد مطلب: 11658
  تاریخ انتشار:  1399/05/31 - 14:52


نروژ مسافران ایرلند و بریتانیا را قرنطینه می‌کند

دولت نروژ اعلام کرد در راستای مقابله با موج دوم ویروس کرونا، بریتانیا و ایرلند را نیز به فهرست قرنطنیه اضافه می‌کند.

دولت نروژ اعلام کرد در راستای مقابله با موج دوم ویروس کرونا، بریتانیا و ایرلند را نیز به فهرست قرنطنیه اضافه می‌کند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از فوربس، بنا بر تصمیم جدید دولت نروژ از بیست و دوم اوت تمامی مسافرانی که از اتریش، یونان، ایرلند، بریتانیا و «کپنهاگ» پایتخت دانمارک به نروژ سفر می‌کنند نیز باید قرنطینه ۱۰ روزه را سپری کنند.

وزارت امور خارجه این کشور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، اتریش، یونان، ایرلند، بریتانیا و کپنهاگ مرز ابتلا به ویروس کرونا که ۲۰ مورد ابتلا در بین هر ۱۰۰ هزار نفر در دو هفته گذشته در نظر گرفته شده است را رد کرده‌اند.

از پانزده ژوئن و پس از گذشت سه ماه از محدودیت‌های سفری، نروژ به شهروندان اغلب کشورهای اتحادیه اروپا اجازه ورود به کشور داد، اما در هفته‌های اخیر با افزایش شمار مبتلایان در برخی از کشورها، مقامات نروژ از قرنطینه اجباری برای بسیاری از مسافران کشورهای اتحادیه اروپا خبر دادند.

به این ترتیب علاوه بر پنج مورد جدید، چندین کشور دیگر از جمله فرانسه، جمهوری چک، بلژیک، بلغارستان، موناکو، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسپانیا و سوئیس همچنان در فهرست «قرمز» قرار دارند. مسافرانی که از کشورهای فهرست «قرمز» به نروژ سفر می‌کنند باید قرنطینه ۱۰ روزه را بگذارنند.

به علاوه، هفته گذشته نروژ تمامی کشورهای فهرست «سبز» را به فهرست کشورهای «زرد» تغییر داد.

تا روز بیست اوت، ۲۶۴ مورد مرگ بر اثر ویروس کرونا در نروژ به ثبت رسیده است و شمار مبتلایان به این ویروس از مرز ۱۰ هزار نفر گذشته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث