کد مطلب: 11605
  تاریخ انتشار:  1399/05/21 - 13:51


ماسک اجباری گردشگران پاریس را سردرگم کرد

بر اساس این مقررات جدید، تمامی افراد ۱۱ سال به بالا اگر در مناطق مشخص‌شده از ماسک استفاده نکنند باید ۱۳۵ یورو جریمه بپردازند.

با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا، روز دوشنبه استفاده از ماسک در برخی از اماکن شلوغ پاریس اجباری اعلام شد، اما به نظر می‌رسد این قانون جدید سبب سردرگمی گردشگران این شهر شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از رویترز، فهرست مشخصی از بیش از ۱۰۰ منطقه پاریس که استفاده از ماسک در آن‌ها اجباری است روز دوشنبه اعلام شد. این فهرست شامل مناطق اطراف رود «سن» می‌شود، اما برخی از نقاط گردشگری مشهور پاریس از جمله برج ایفل، شانزلیزه و محله له‌آل در این فهرست دیده نمی‌شوند.

یک گردشگر فرانسوی در گفتوگو با رویترز بیان کرد: «به هیچ وجه مشخص نیست. ما گردشگر هستیم و بنابراین نمی‌دانیم در چه مناطقی باید از ماسک استفاده کنیم. ما فکر می‌کنیم این قانون برای نقاط گردشگری باشد، اما هیچ علامتی در این مناطق نصب نشده و این موضوع کاملا مبهم است.»

یک گردشگر خارجی در پاریس هم در این‌باره گفت: «درباره این قانون جدید شنیده‌ام، اما من اطلاعاتی درباره مناطق تعیین‌شده ندارم و نمی‌دانم چطور باید درباره این موضوع اطلاعات کسب کنم.»

بر اساس این مقررات جدید، تمامی افراد ۱۱ سال به بالا اگر در مناطق مشخص‌شده از ماسک استفاده نکنند باید ۱۳۵ یورو جریمه بپردازند.

فرانسه نیز همچون برخی دیگر از کشورهای اروپایی شاهد افزایش شدید شمار مبتلایان به ویروس کرونا بوده که این موضوع نگرانی‌ها از آغاز موج دوم ابتلا به این ویروس را افزایش داده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث