کد مطلب: 11450
  تاریخ انتشار:  1399/04/18 - 14:28


موزه «رودن» پاریس هم بازگشایی شد

پس از بازگشایی موزه «لوور»، درهای موزه «رودن» در پاریس نیز روز گذشته به روی عموم مردم باز شد.

پس از بازگشایی موزه «لوور»، درهای موزه «رودن» در پاریس نیز روز گذشته به روی عموم مردم باز شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از رویترز، خانه‌ی آثار «آگوست رودن» ـ مجسمه‌ساز نامدار فرانسوی ـ که به عنوان موزه «رودن» در پاریس شناخته می‌شود، پس از مدت‌ها تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا، روز سه‌شنبه بازگشایی شد.

مسوولان این موزه امیدوارند با فروش مجسمه‌های برنزی این هنرمند بتوانند خسارت‌های مالی که این موزه در دوران تعطیلی متحمل شده بود را جبران کنند.

مسوولان این موزه قصد دارند هر ساله مجسمه‌های برنز به ارزش ۳ میلیون یورو را به فروش برسانند. خریداران این آثار هم مسوولان موزه‌های مختلف در سراسر جهان تا مجموعه‌داران هنری را شامل می‌شوند.

«آگوست رودن» خود با فروش مجسمه‌های برنزی پس از مرگش توسط مسوولان این موزه موافقت کرده بود.

این موزه که در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد، فضای باز به مساحت سه هکتار را دربرمی‌گیرد. سال گذشته ۵۷۰ هزار نفر از این مکان بازدید کردند که ۷۵ درصد از این آمار به گردشگران خارجی اختصاص یافت.

با وجود بسته بودن مرزهای فرانسه به روی بسیاری از گردشگران خارجی از جمله گردشگران آمریکایی و با وجود لزوم رعایت فاصله اجتماعی، انتظار می‌رود شمار بازدیدکنندگان این موزه امسال به ۲۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کند.

همچنین مسوولان این موزه خسارت ۴.۴ میلیون یورویی را پیش‌بینی کرده‌اند.

دولت فرانسه روند کاهش قوانین قرنطینه را از اواسط ماه «می» آغاز کرد. در همین راستا فعالیت مجدد برخی از مراکز فرهنگی از چند روز پیش آغاز شده است. موزه «اورسی» در بیست و سوم ژوئن و موزه لوور در ششم جولای بازگشایی شدند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث