کد مطلب: 11436
  تاریخ انتشار:  1399/04/16 - 13:49


اعلام آمادگی یونسکو برای ادامه تدوین برنامه توسعه گردشگری ایران

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسکو برای ادامه همکاری‌ها با ایران برای تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری خبر داد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری از اعلام آمادگی یونسکو برای ادامه همکاری‌ها با ایران برای تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علیرضا رحیمی گفت: بر اساس مذاکرات انجام شده بین معاون گردشگری با سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران که در پاریس مستقر است، مقرر شد همکاری‌های مشترک برای انجام پروژه «تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری» که پس از بحران کرونا دچار وقفه شده بود، امسال نیز ادامه داشته باشد.

او یادآور شد: در این پروژه، یونسکو به عنوان هماهنگ‌کننده با مشاوران بین‌المللی و تامین‌کننده منابع مالی بین‌المللی و همچنین سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در زمینه کمک‌های فنی همکاری خواهند داشت.

رحیمی اظهار کرد: سرپرست دفتر منطقه‌ای یونسکو در این مذاکرات، همکاری‌های دوجانبه برای اجرای این پروژه را حائز اهمیت دانسته و ابراز امیدواری کرد با مهیا شدن شرایط انجام مراودات بین‌المللی با توجه به شیوع ویروس کرونا، زمینه استقرار مشاوران فنی پروژه در ایران برای ادامه همکاری های سال گذشته و اجرای فازهای بعدی هرچه سریعتر فراهم شود.

در چارچوب این برنامه مقرر است، استراتژی‌های توسعه گردشگری در قالب توسعه محصول و بازاریابی، نیروی انسانی، کسب وکارهای گردشگری، زیرساخت‌ها، تاسیسات و خدمات، سرمایه‌گذاری، مدیریت و توسعه آمایشی، قوانین و مقررات حوزه گردشگری به همراه برنامه اقدام پروژه با مشارکت ذینفعان گردشگری و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و کمک‌های بین‌المللی تدوین شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث