کد مطلب: 11394
  تاریخ انتشار:  1399/04/06 - 18:55


برخی موزه‌های انگلیس آمادگی بازگشایی ندارند

با وجود برنامه‌ریزی‌های دولت انگلیس، هنوز موانعی جدی بر سر راه بازگشایی برخی از مهمترین موزه‌های این کشور وجود دارد.

با وجود برنامه‌ریزی‌های دولت انگلیس، هنوز موانعی جدی بر سر راه بازگشایی برخی از مهمترین موزه‌های این کشور وجود دارد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
به نقل از روزنامه هنر، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه‌شنبه با حضور در پارلمان از برنامه‌ها برای بازگشایی موزه‌ها و نگارخانه‌های این کشور خبر داد.

پایان دادن به تعطیلی چند ماهه این مراکز فرهنگی و هنری با استقبال ۶ موزه از موزه‌های ملی انگلستان از جمله موزه تیت، موزه علوم لندن، موزه بریتانیا، موزه تاریخ طبیعی و نگارخانه ملی روبه‌رو شد.

در بیانیه مشترک مدیران این ۶ موزه آمده است: از اعلام خبر صدور مجوز بازگشایی امن نگارخانه‌ها در فصل تابستان، استقبال کرده و با دولت، اتحادیه‌های تجاری و حامیان برای تعیین زمان مناسبی برای بازگشایی مجموعه خود همکاری می‌کنیم.

در بخشی از این بیانیه نیز ذکر شده است موزه‌ها به خصوص در برهه زمانی کنونی و با برجسته شدن موضوعاتی از قبیل برابری نژادی، عدالت اجتماعی و تغییرات اقلیمی، نقش مهمی را در جامعه ایفا می‌کنند.

با این وجود تاکنون هنوز هیچکدام از موزه‌های ملی انگلستان، تاریخ دقیق بازگشایی خود را تایید نکرده‌ است.

جنی والدمن مدیر خیریه صندوق هنر انگلیس (Art Fund) در این باره می‌گوید: قرنطینه و خانه‌نشینی از لحاظ مالی به موزه‌ها خسارت سختی زده تا جایی که برخی از آنها شاید هیچگاه دوباره باز نشوند. برای آن دسته دیگر که امکان بازگشایی وجود دارد نیز مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی تعداد بازدیدکنندگان و درآمد حاصل از آن را به شدت محدود خواهد کرد.

الیستر براون سیاست‌گذار انجمن موزه‌های انگلیس نیز در توییتی در این باره نوشت: چه عالی که موزه‌ها به زودی دوباره باز می‌شوند اما با توجه به محدود بودن تعداد بازدیدکنندگان، تعطیلی گردشگری بین‌المللی و نبود یک بسته نجات بلندمدت، این بخش همچنان با مشکلات بزرگی روبه‌رو خواهد بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار گردشگری و میراث