کد مطلب: 5694
  تاریخ انتشار:  1398/10/10 - 15:16


۲۰۲۰ آخرین فرصت برای مقابله با تغییرات اقلیمی

گروه‌های محیط زیستی در انگلیس هشدار دادند که سال ۲۰۲۰ آخرین فرصت جهانیان برای مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی و حفظ طبیعت است.

گروه‌های محیط زیستی در انگلیس هشدار دادند که سال ۲۰۲۰ آخرین فرصت جهانیان برای مقابله با پدیده تغییرات اقلیمی و حفظ طبیعت است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، مدیران دو گروه محیط زیستی هشدار دادند: سال میلادی جدید آخرین فرصت است تا جهانیان را برای مقابله با پیامدهای تغییرات اقلیمی و حفظ جوامع و طبیعت گردهم آوریم.

مدیران دو آژانس دولتی در انگلیس اظهار داشتند که تغییرات اقلیمی و خسارت‌های ناشی از آن بر طبیعت با پیامدهای فاجعه‌باری همراه است.

در گزارشی که ماه اکتبر در انگلیس به چاپ رسید مشخص شد دو پنجم (حدود ۴۱ درصد) از تعداد گونه‌های حیات‌وحش در این کشور طی ۵۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده و ۱۳ درصد از گونه‌های بررسی شده با خطر انقراض روبرو هستند.

این هشدارها پس از حصول پیشرفت‌های ناچیز در مذاکرات اقلیمی سازمان ملل در مادرید و پیش از مجموعه‌ای از نشست‌های بین المللی سال ۲۰۲۰ منتشر شد. 

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته کارشناسان انگلیسی سال ۲۰۲۰ آخرین فرصت است تا جهانیان در کنار یکدیگر تصمیم قاطعی برای مقابله با تغییرات اقلیمی اتخاذ کنند و با کاهش گونه‌های حیات‌وحش که در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم مقابله شود. چالش‌های زیست محیطیِ تغییرات اقلیمی و از بین رفتن طبیعت به شکل اساسی با یکدیگر مرتبط هستند. تغییرات اقلیمی به اکوسیستم‌ها آسیب می‌زند و تحلیل رفتن محیط‌های طبیعی عامل انتشار گازهای موثر در بروز تغییرات اقلیمی است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان