کد مطلب: 5031
  تاریخ انتشار:  1398/07/02 - 13:05


فعال سوئدی رهبران جهان را مقصر تغییرات آب و هوایی دانست

"گرتا تونبرگ" فعال سوئدی روز دوشنبه در آغاز اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل خشمگینانه رهبران جهان را به دلیل عدم اقدامات جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوا محکوم کرد.
download گرتا تونبرگ

"گرتا تونبرگ" فعال سوئدی روز دوشنبه در آغاز اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل خشمگینانه رهبران جهان را به دلیل عدم اقدامات جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوا محکوم کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)
به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از حضور میلیون ها جوان در خیابان های سراسر جهان برای اقدام اضطراری در مورد تغییرات آب و هوا، رهبران جهان پیش از نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای اتخاذ تصمیم در زمینه جلوگیری از انتشار کربن در نیویورک گردهم آمدند.

تونبرگ فعال ۱۶ ساله سوئدی که به عنوان بنیانگذار اعتراضات خیابانی در مورد تغییرات اقلیمی معروف است در افتتاحیه اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل گفت: نسل کنونی جوانان نسلی است که با بیشترین آلودگی در جهان مواجه است و باید تغییرات اقلیمی بسیاری را تحمل کند.

وی خطاب به رهبران جهان گفت: من نباید اینجا باشم. من باید در آن طرف اقیانوس به مدرسه برگردم اما همه شما امروز برای دادن امید به جوانان به اینجا آمده اید.

تونبرگ افزود: شما رویاهای من و کودکیم را با سخنان توخالی خود به سرقت برده اید. وی همچنین با انتقاد از برنامه کشورهای جهان برای کاهش گرم شدن کره خاکی گفت: برنامه هایی که رهبران برای مقابله با گرم شدن کره زمین ارائه کرده اند کافی نیست.

وی تصریح کرد: ما امروز برای سخنرانی های تکراری در این نشست حضور نیافته ایم بلکه برای اقدام عملی گردهم آمده ایم.

اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل در حالی روز دوشنبه در نیویورک برگزار شد که پیش از این میلیون ها دانش آموز در کشورهای مختلف جهان در اروپا، آفریقا، آسیا، اقیانوسیه، آمریکا و آسیا روز جمعه در حمایت از حفاظت از محیط زیست و علیه تغییرات اقلیمی تظاهرات کردند.

راهپیمایی بزرگ دانش‌آموزان جهان در حمایت از حفاظت از محیط زیست از مبداء استرالیا با شعار "ما جوان هستیم اما لال نیستیم" برگزار شد.

میلیون ها جوان و دانش آموز در یک نمایش گسترده، خواستار اقدام فوری در مورد تغییر اقلیمی و آب و هوایی شدند.

اعتراضات اولیه این راهپیمایی بزرگ ابتدا از استرالیا آغاز شد و سپس از جزایر اقیانوس آرام تا هند و ترکیه و در سرتاسر اروپا گسترش یافت.

"گرتا تونبرگ" فعال ۱۶ ساله سوئدی است که جنبش اعتصاب مدارس و دانش آموزان در اعتراض به تغییرات آب و هوایی را بنیان گذاشت.

تونبرگ پیش از این با هدف مبارزه با آلودگی هوا از سوئد تا آمریکا با قایق سفر کرد و در دو هفته گذشته چندین دیدار و سخنرانی مهم داشته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان