کد مطلب: 29339
  تاریخ انتشار:  1403/02/03 - 09:42


«سیاره در مقابل پلاستیک»؛ بازیافت و مصرف اصولی را بیاموزیم

هر ساله در تاریخ ۲۲ آوریل «روز زمین» با برپایی رویدادها و کمپین‌های گوناگون در سراسر دنیا گرامی داشته می‌شود.

هر ساله در تاریخ ۲۲ آوریل «روز زمین» با برپایی رویدادها و کمپین‌های گوناگون در سراسر دنیا گرامی داشته می‌شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، روز زمین یک مناسبت جهانی برای نشان دادن حمایت همگانی از محیط زیست و زمین است.

روز زمین اهمیت حفاظت از محیط زیست و پایداریِ آن را به شهروندان جهان یادآوری و ما را تشویق می‌کند تا گردهم آمده و برای سیاره‌ای سالم و آینده روشن‌تر اقدام کنیم.

شعار امسالِ روز زمین (۲۰۲۴)، «سیاره در مقابل پلاستیک» است و هدف از انتخاب آن، تمرکز روی موضوع جدی آلودگی پلاستیکی و چگونگی آسیب رساندنِ آن به طبیعت است.

بنابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی سازمان «earthday»، عنوان کمپین «سیاره در مقابل پلاستیک» با این رویکرد تعیین شده که به ما یادآور شود تا از زمین و موجودات زنده آن در برابر «بلای پلاستیک» حفاظت کنیم.

این کمپین، فراخوانی برای تجهیز شدن و پاسخگویی به این تقاضا است که از همین حالا به بلای پلاستیک پایان دهیم و سلامت هر موجود زنده روی این سیاره را تضمین کنیم.

به گزارش روزنامه «هندوستان تایمز»، همه مردم دنیا برای پایداری این سیاره و بقای خود باید تلاش کنند و به ویژه در سال‌های اخیر توصیه می‌شود که تمام افراد برای حفاظت از محیط زیست، از استفاده از پلاستیک در خانه خود اجتناب کنند، تغییراتی در سبک زندگی ایجاد نمایند و به خانواده و دوستان خود نیز در مورد راه هایی برای حفظ محیط زیست آموزش دهند و ... .

شما همچنین می توانید اصول کاهش، استفاده مجدد و بازیافت مواد را یاد بگیرید و آنها را با انگیزه هرچه بیشتر برای حفاظت از بقای خود و نسل‌های آینده تمرین کرده و به سبک زندگی خود اضافه کنید تا پس از مدتی جزو عادت‌های روزمره زندگی‌تان شود و به راحتی در انجام این اقدامات مفید سهیم باشید.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان