کد مطلب: 28112
  تاریخ انتشار:  1402/11/24 - 15:41


اجرای کامل شیوه‌نامه مقابله با پدیده گرد و غبار در تهران در دستورکار

با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش میزان بارندگی و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استان تهران، قرارگیری اجرای کامل شیوه نامه در دستور کار اعضای کارگروه تصویب شد.

دبیر کارگروه وقوع پدیده گرد و غبار تهران گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش میزان بارندگی و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استان تهران، قرارگیری اجرای کامل شیوه نامه در دستور کار اعضای کارگروه تصویب شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، علیرضا مزینانی در تشریح مصوبات کارگروه وقوع پدیده گرد و غبار تهران که امروز با حضور محمدعلی طهماسبی - دبیر ستاد ملی گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست، حامد یزدی مهر- مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران و سایر اعضا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران تشکیل شد، گفت: با توجه به ابهامات موجود در شیوه نامه مدیریت پدیده گرد و غبار، مقرر شد پیشنهادات اعضای کارگروه مربوطه از طریق دبیرخانه جمع بندی و برای بررسی به دبیرخانه ستاد ملی گرد و غبار اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاح شیوه‌نامه مقابله با گرد و غبار با توجه به حساسیت استان تهران به لحاظ مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی همچنین بارگذاری قابل توجه جمعیتی، با در نظر گرفتن موارد مذکور در تهران نیز به تصویب رسید، اظهارکرد: با توجه به نظر موافق دبیر ستاد ملی گرد و غبار مقرر شد فلوچارت نحوه اجرایی شیوه نامه مذکور تهیه و ابلاغ شود.
 
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، مزینانی در پایان گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی و کاهش میزان بارندگی و احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استان تهران، قرارگیری اجرای کامل شیوه نامه با جدیت در دستور کار اعضا کارگروه با رویکرد مدیریت ریسک نیز تصویب شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری