کد مطلب: 26664
  تاریخ انتشار:  1402/07/25 - 15:55


تغییرات اقلیمی چند میلیون دلار هزینه در بر دارد؟

تغییرات اقلیمی ۱۶ میلیون دلار در ساعت برای جهان هزینه دارد.

تغییرات اقلیمی ۱۶ میلیون دلار در ساعت برای جهان هزینه دارد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از ویفروم، بر اساس نتایج تحقیق جدید، طی ۲۰ سال گذشته، رویدادهای شدید آب و هوایی در سطح جهان مانند طوفان، سیل و امواج گرما، حدود ۲.۸ تریلیون دلار هزینه داشته است.

دانشمندان هزینه خسارات شدید جوی را از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ به‌طور متوسط ‌حدود ۱۴۳ میلیارد دلار برآورد می‌کنند که به حدود ۱۶.۳ میلیون دلار در ساعت می‌رسد.

محققان مطالعاتی را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادند که انتشار گازهای گلخانه‌ای مرتبط با انسان و تغییرات در رویدادهای شدید آب و هوایی را به هم مرتبط می‌کرد؛ با استفاده از این روش، مجموعه داده‌ای از ۱۸۵ رویداد شدید آب و هوایی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ شناسایی شد. طی این رویدادها، آنان شبکه‌ای متشکل از ۶۰ هزار و ۹۵۱ مرگ انسان را پیدا کردند که می‌تواند با تغییرات آب و هوایی مرتبط باشد.

محققان اظهار کردند که تغییرات آب و هوایی مرتبط با انسان می‌تواند با خسارات خالص ۲۶۰.۸ میلیارد دلاری ناشی از ۱۸۵ رویداد مورد مطالعه یا حدود ۵۳ درصد از کل خسارت‌ها مرتبط باشد. اکثر خسارات ناشی از تغییرات آب و هوایی به طوفان‌ها مربوط می‌شود، در حالی که ۱۶ درصد از خسارات مربوط به امواج گرماست. سیل وخشکسالی هر کدام ۱۰ درصد از خسارات را تشکیل می‌دهند و آتش‌سوزی‌های جنگلی با دو درصد از خسارت‌ها مرتبط هستند.

محققان دریافتند که هزینه‌های مربوط به تغییرات آب و هوایی ناشی از ۱۸۵ رویداد شدید آب و هوایی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ به ۲.۸۶ تریلیون دلار رسیده است که به‌طور متوسط سالانه ۱۴۳ میلیارد دلار است. در هر سال، هزینه‌ها از حداقل ۲۳.۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۱ تا بالاترین هزینه سالانه ۶۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۸ متغیر بوده است.

نتایج این بررسی در مجله Nature Communications منتشر شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار سایر رسانه ها