کد مطلب: 26447
  تاریخ انتشار:  1402/06/01 - 14:40


آمریکا در محاصره توفان‌های استوایی؛ «هارولد» به تگزاس رسید

توفان استوایی «هارولد» در ساحل جنوب شرقی تگزاس در آمریکا به سطح زمین رسیده و موجب بارش‌های سنگین و وزش باد شدید در این منطقه شده است.

توفان استوایی «هارولد» در ساحل جنوب شرقی تگزاس در آمریکا به سطح زمین رسیده و موجب بارش‌های سنگین و وزش باد شدید در این منطقه شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
این درحالیست که در روزهای اخیر جنوب غرب آمریکا شاهد بارش باران و سیل بی‌سابقه در پی توفان «هیلاری» بوده است.

مقامات و ساکنان کالیفرنیا و نوادا روز سه‌شنبه مشغول مرمت خرابی‌های به جا مانده از توفان استوایی هیلاری هستند که روز دوشنبه مناطقی از این دو ایالت را دچار سیل‌زدگی و رانش زمین کرد.

هیلاری اولین توفان استوایی است که در ۸۰ سال اخیر در کالیفرنیا رخ داده است.

سازمان هواشناسی ملی آمریکا دو توفان استوایی دیگر را که به سوی غرب آمریکا در حرکتند، زیر نظر دارد.

روز سه‌شنبه توفان استوایی هارولد ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی به جزیره «پادره» در خلیح مکزیک رسید و مقام‌های محلی برای ساکنان منطقه‌، وضعیت هشدار اعلام کرده‌اند.

با رسیدن سرعت باد به ۸۰ کیلومتر در ساعت، سازمان هواشناسی ملی آمریکا برای مناطق جنوب-مرکز تگزاس وضعیت هشدار اعلام کرد و از مردم این مناطق خواست در خانه بمانند تا از خطر برخورد اشیائی که با باد در هوا حرکت می‌کنند، در امان بمانند.

سه‌شنبه بعداز ظهر در مناطقی از تگزاس ۵ تا ۱۰ سانتیمتر باران بارید و بر اساس پیش‌بینی‌ها میزان بارش باران به ۱۵ سانتیمتر خواهد رسید.

ممکن است در بخش‌های جنوبی تگزاس چند توفند نیز وزیدن بگیرند و انتظار می‌رود که بارش باران در جریان توفان استوایی ادامه پیدا کند.

مقام‌های محلی آمریکا همچنین نسبت به نزدیک شدن احتمالی توفان استوایی «فرانکلین» که در حال حاضر در ۴۰۰ کیلومتری جمهوری دومینیکن است، هشدار داده‌اند.

براساس پیش‌بینی‌ها این توفان استوایی ممکن است روز چهارشنبه تا ۱۵ سانتیمتر بارش باران در «پورتوریکو» را به همراه داشته باشد.

تاثیر تغییرات اقلیمی بر افزایش تعداد توفان‌های استوایی نامشخص است اما آنچه قطعی است آن است که افزایش دمای آب سطح اقیانوس‌ها به گرم شدن هوای روی آب‌ها منجر می‌شود و انرژی بیشتری را برای حرکت توفان، توفند و گردباد تامین می‌کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان