کد مطلب: 20244
  تاریخ انتشار:  1401/02/26 - 13:43


موج گرمای شدید در شمال هند

این روزها موج گرمای شدید شمال هند را فرا گرفته و دمای هوا در بخش‌هایی از دهلی، پایتخت این کشور به رکورد ۴۹.۲ درجه سانتیگراد رسیده است.

این روزها موج گرمای شدید شمال هند را فرا گرفته و دمای هوا در بخش‌هایی از دهلی، پایتخت این کشور به رکورد ۴۹.۲ درجه سانتیگراد رسیده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کارشناسان می گویند که این پنجمین موج گرما از ماه مارس در پایتخت هند است.

مقامات بسیاری از مناطق این کشور از مردم خواسته اند تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند زیرا گرمای هوا همچنان تداوم خواهد داشت. آنان هشدار دادند که گرما می تواند باعث بروز مشکلات جسمی در اقشار آسیب پذیر از جمله نوزادان، افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری های مزمن شود.

اداره هواشناسی هند اعلام کرد که ایالت های هیماچال پرادش، هاریانا، اوتاراکند، پنجاب و بیهار به طور ویژه شاهد افزایش دما طی  چند روز گذشته بوده اند. همچنین احتمال کاهش دو تا چهار درجه سانتیگرادی دما در برخی مناطق وجود دارد اما ممکن است نتوان از گرمای شدید در امان ماند.

موج گرمای شدید در تابستان سال جاری زندگی میلیون‌ها نفر از ساکنان شمال هند را تحت تاثیر قرار داده است. اوایل ماه جاری، نخست وزیر هند از مقامات ایالتی خواست تا با اتخاذ تصمیماتی تاثیر گرمای شدید را تسهیل کنند.

در حالیکه موج گرما در هند به ویژه در ماه های مه و ژوئن رایج است، امسال فصل تابستان زودتر آغاز شد و دمای بالا از ماه مارس و زمانی که اولین موج گرما فرا رسید به ثبت رسید.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان