کد مطلب: 9304
  تاریخ انتشار:  1399/03/20 - 13:09


دستورالعمل قرنطینه حیات‌وحش به استان‌ها ابلاغ شد

رییس گروه بیماری‌های حیات وحش سازمان حفاظت محیطزیست گفت: دستورالعمل قرنطینه و بازپروری حیات وحش در استان‌ها تهیه و ابلاغ شده است.

رییس گروه بیماری‌های حیات وحش سازمان حفاظت محیطزیست گفت: دستورالعمل قرنطینه و بازپروری حیات وحش در استان‌ها تهیه و ابلاغ شده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، سیامک مسعودی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز تخصصی بازپروری حیات وحش پردیسان به خبرنگاران افزود: در دستورالعمل قرنطینه و بازپروری حیات وحش، همه گونه هایی که در کشور وجود دارد به نوعی دیده شده و برای استان ها ابلاغ شده و آنها نیز پیگیر هستند.

وی اظهار داشت: ساختار این دستورالعمل در استان های گلستان، سمنان و فارس به نوعی آغاز شده البته اکنون تمرکز به ویژه در استان گلستان بر روی پرندگان است که در آن نحوه نگهداری و رها سازی دیده شده است.

مسعودی ادامه داد: در روند انتقال گونه های جانوری کلینیک پردیسان برخی باغ وحش ها در استان ها همکاری می کنند همچنین دامپزشکان خوبی از بخش خصوصی در استان ها در این زمینه کمک می کنند .

مسعودی گفت: ساختاری که در این روند وجود دارد از سه دیدگاه قابل مطرح شدن است، یکی بیماری های حیات وحش، دوم بیماری ها در باغ وحش ها و دیگری امداد و نجات گونه های جانوری است که در این ساختار با این سه دیدگاه پیش می رویم.

رییس گروه بیماری های حیات وحش سازمان حفاظت محیطزیست افزود: در این راستا با سازمان دامپزشکی تفاهم نامه ای امضا کردیم تا بتوانیم در زمینه حیات وحش تبادل اطلاعات داشته باشیم و تاکید ما این است که استان ها بر اساس این دستورالعمل ها و ساختارها عمل کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان