کد مطلب: 7162
  تاریخ انتشار:  1399/02/19 - 14:02


پروژه‌ای در سواحل استرالیا برای نجات گونه اسب‌های دریایی

یک پروژه حفاظت محیط زیستی در استرالیا می‌خواهد جمعیت اسب‌های دریایی را افزایش داده و به کمک احیای زیستگاه طبیعی آنها در بندرگاه سیدنی بیاید.

یک پروژه حفاظت محیط زیستی در استرالیا می‌خواهد جمعیت اسب‌های دریایی را افزایش داده و به کمک احیای زیستگاه طبیعی آنها در بندرگاه سیدنی بیاید.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، اسب دریایی سفید که به آن اسب دریایی سیدنی نیز گفته می‌شود، یکی از گونه‌های جانوری بومی سواحل شرقی استرالیا به شمار می‌آید.

بندرگاه سیدنی یکی از مصب‌هایی است که به حفاظت از جمعیت‌ اسب‌های دریایی شناخته می‌شود.

اسب‌های آبی در لیست قرمز
اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت، اسب‌های دریایی را در فهرست قرمز و به عنوان جانوران «در معرض خطر» قرار داده است.

یک پروژه حفاظت محیط زیستی به تازگی در استرالیا می‌خواهد جمعیت اسب‌های دریایی را افزایش داده و به کمک احیای زیستگاه طبیعی آنها در بندرگاه سیدنی بیاید.

رهاسازی ۹۵ اسب دریایی در سواحل سیدنی
به همین منظور ۹۵ اسب دریایی کوچک که در آکواریوم پرورش یافته بودند به تازگی در بندر سیدنی در ساحل کلیفتون گاردن رهاسازی شدند.

جفت‌های مورد نظر برای قرار دادن در آکواریوم و تولید مثل، در اکتبر سال ۲۰۱۹ از سواحل کلیفتون گاردن در موسمن جمع‌آوری شده‌ بودند. آنها ۶ ماه را در یک مرکز پرورش ماهی سپری کردند.

زیستگاه اسب‌های آبی حدود ۱۵۰۰ کیلومتر است که از «هاروی بی» در منطقه ساحلی جزیره فریزر در ایالت کوئینزلند شروع می‌شود و تا سینت جورج بیسین، شهری در منطقه ساحل جنوبی نیوساوت ولز امتداد می‌یابد.

در اسب‌های دریایی این نرها هستند که حامله می‌شوند
طول بدن اسب‌های دریایی از ۱۶ میلی‌متر تا ۳۵ سانتی‌متر متغیر است. مشخصه ویژه این نوع ماهی‌ها این است که جنس نر در آن حامله می‌شود.

طول مدت حاملگی در اسب دریایی بین ۱۰ روز تا ۶ هفته متغیر است.

دکتر دیوید هاراستی، دانشمند دریایی که در این پروژه فعالیت دارد، درباره مراحل رها کردن نوزادن اسب‌دریایی می‌گوید: «این کار بسیار هیجان‌آور است و امیدواریم بتوانیم با رها کردن اینها، جمعیت اسب‌های دریایی را افزایش دهیم.»

۱۵۰ تا ۲۰۰ نوزاد در هر زاد و ولد
به گفته دکتر هاراستی «نکته خوب در مورد اسب‌های دریایی این است که به راحتی باردار می‌شوند و هر بار ۱۵۰ تا دویست نوزاد متولد می‌شود. اما این نوزادان یک سانتیمتری خوراک مناسبی برای ماهی‌های منطقه به شمار می آیند.»

اسب دریایی یا اسب‌ماهی، یک نوع ماهی از خانواده سوزن‌ماهیان است که در آب‌های حاره‌ای و معتدل سرتاسر جهان یافت می‌شوند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان