کد مطلب: 7160
  تاریخ انتشار:  1399/02/19 - 10:57


چتر حمایتی سازمان حفاظت محیط زیست از دو اثر طبیعی ملی

سه گونه خفاش کمیاب و دو تیپ درختی اکولوژیکی منحصر به فرد ، سال گذشته به عنوان دو اثر طبیعی ملی معرفی و تحت حفاظت محیط زیست کردستان قرار گرفتند.

سه گونه خفاش کمیاب و دو تیپ درختی اکولوژیکی منحصر به فرد ، سال گذشته به عنوان دو اثر طبیعی ملی معرفی و تحت حفاظت محیط زیست کردستان قرار گرفتند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست کردستان، معاون فنی حفاظت محیط زیست ثبت این دو اثر ملی  را از جمله مهمترین اتفاقات حوزه محیط طبیعی استان دانست؛  گفت :غار کُنه شه شه م مریوان با داشتن سه گونه خفاش کمیاب و منطقه کانی بَرد بانه با داشتن دو تیپ درختی اکولوژیکی منحصر به فرد سال گذشته معرفی و تحت حفاظت محیط زیست کردستان قرار گرفتند.

شهاب محمدی افزود: غار کُنه شه‌م شه‌م در شهرستان مریوان که زیستگاه  سه گونه خفاش کمیاب است، به عنوان یکی از غارهای بکر و دست نخورده استان و منطقه کانی بَرد بانه با دارا بودن دو تیپ  درختی اکولوژیکی منحصر به فرد و ارزشمند "افرا  و آزاد"، سال گذشته به عنوان اثر طبیعی ملی به ثبت رسیدند.

محمدی همچنین گفت : علاوه براین سال ۹۸ منطقه چل چمه و سارال با مساحت ۹۶ هزار هکتار بعد از چند سال و با پیگیری های انجام شده به عنوان منطقه حفاظت شده معرفی شد و تعداد مناطق حفاظت شده استان به پنج منطقه افزایش پیدا کرد.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان