کد مطلب: 6011
  تاریخ انتشار:  1399/01/17 - 22:35


بدون حضور خبرنگاران اجرا شد

عملیات انتقال سوال برانگیز یوزهای ایرانی از پردیسان به خانه‌شان در سمنان

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از جابجایی یوزهای پارک پردیسان خبر داد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست از جابجایی یوزهای پارک پردیسان خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران، شهاب الدین منتظمی با ادعای این که این اقدام یک اقدام کاملا کارشناسی است بیان کرد: ماندن این حیوانات در تهران و خارج از زیستگاه خودشان، امری غیر کارشناسی است نه بازگشت به زیستگاه اصلی خودشان، برای جابجایی این حیوانات تیم کارشناسی از مدت ها قبل مطالعات را انجام داده و انتقال بهترین راه حل برای آنها بوده است.

منتظمی در ادامه با بیان اینکه پروژه تکثیر پایان نیافته گفت: همه مطالعات و برنامه های تکثیر این گونه در زیستگاه طبیعی خودشان قابل اجرا است.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش این سازمان با بیان اینکه تمامی مجوز های لازم از مراجع ذیصلاح دریافت شد گفت: هماهنگی های لازم با مدیر کل سازمان دامپزشکی استان تهران انجام شده و این کار کاملا قانونی است.

منتظمی در خصوص شرایط و نحوه انتقال این گونه گفت: باکس های تعبیه شده برای انتقال این گونه ها از بهترین باکس ها بوده و مخصوص حمل گربه سانان است، از طرف دیگر  ما برای انتقال، شرایط مبدا، مقصد و مسیر را مورد سنجش قرار می دهیم و اگر روند بیهوشی به درستی انجام شود امروز و اگر موفقیت آمیز نبود با توجه به شرایط در فرصت مناسب دیگری جابجایی صورت می گیرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران، عملیات زنده‌گیری یوزها صبح امروز پس از ساعت‌ها تلاش و بدون حضور رسانه‌ها اجرایی شد. نحوه اجرای عملیات زنده‌گیری و انتقال یوزها با انتقاد زیاد رسانه‌ها رو به رو بود. یوزها هنوز در سمنان رهاسازی نشده‌اند.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان