کد مطلب: 5997
  تاریخ انتشار:  1398/12/21 - 21:34


دبیرکل سازمان بهداشت جهانی: شیوع کرونا به مرحله همه‌گیری جهانی رسیده است

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که کووید ۱۹ به مرحله همه‌گیری جهانی رسیده است.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که کووید ۱۹ به مرحله همه‌گیری جهانی رسیده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، تدروس آدهانوم در نشستی خبری در ژنو گفت: "همه کشورها می‌توانند روند همه‌گیری این بیماری را تغییر دهند."

آقای آدهانوم در ادامه افزوده: "ما به شدت نگران سطوح هشداردهنده شیوع و شدت و همچنین سطوح هشداردهنده بی‌عملی هستیم."

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی همچنین تاکید کرده که "همه‌گیری واژه‌ای نیست که بدون توجه و به سادگی استفاده شود. این واژه‌ای است که اگر اشتباه از آن استفاده شود می‌تواند سبب هراس بی‌دلیل یا پذیرش غیرموجه آن باشد که مبارزه پایان یافته و منجر به مرگ و رنج غیرضروری شود."

به گفته این مقام بین المللی "کشورها باید تدابیر مهاجرتی و مهار را در نظر بگیرند ولی مهار باید ستون اصلی باشد."

مایک ریان، مدیر اجرایی این سازمان هم اعلام کرده که "۴۰ هزار کیت آزمایش برای ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ارسال شده است ولی عرضه بسیار بسیار کم است و تلاش می شود تا منابعی دیگر یافت شود."

رئیس برنامه فوریت‌های سلامت سازمان بهداشت جهانی گفته که ایران و ایتالیا در حال حاضر در خط مقدم ویروس کرونا هستند ولی کشورهای دیگر به زودی در چنین شرایطی قرار می‌گیرند.

آقای رایان در ادامه گفته که "استفاده از واژه همه‌گیری تعریفی از وضعیت است و آنچه که ما انجام می‌دهیم را تغییر نمی‌دهد." وی همچنین یادآور شده که "وضعیت در ایران بسیار جدی بوده و این سازمان می‌خواهد شاهد نظارت بیشتر و مراقبت بیشتر از بیماران باشد.

مسوولان سازمان بهداشت جهانی می‌گویند که ایران باوجود فقدان امکانات کافی در رابطه با مقابله با ویروس کرونا به خوبی اقدام کرده است.

رئیس برنامه فوریت‌های سلامت سازمان بهداشت جهانی تاکید کرده که تعریف شیوع کرونا به عنوان بیماری همه‌گیر "چیزی جز اقداماتی تهاجمی‌تر و شدیدتر" در مقابله با این ویروس نیست.

آقای ریان از "عدم مقاومت" در نظام بهداشت عمومی برخی از کشورها یاد کرده و خواستار نظارت بیش‌تر ، تماس با سازمان بهداشت جهانی و بهتر کردن آنچه که این سازمان انجام می‌دهد شده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان