کد مطلب: 5975
  تاریخ انتشار:  1398/12/18 - 16:10


آژانس فضایی اروپا هم با "کرونا ویروس" مقابله می‌کند

با توجه با اینکه جهان درگیر شیوع "کرونا ویروس" است، "آژانش فضایی اروپا"(ESA) هم از این قائده مستثنی نیست و تدابیری در این رابطه اندیشیده است.

با توجه با اینکه جهان درگیر شیوع "کرونا ویروس" است، "آژانش فضایی اروپا"(ESA) هم از این قائده مستثنی نیست و تدابیری در این رابطه اندیشیده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از اسپیس، حدود ۲هزار و ۲۰۰ نفر برای "آژانش فضایی اروپا" کار می کنند.

علاوه بر این، هزاران نفر دیگر از طریق تحقیقات، قراردادها و سایر اقدامات، با آژانس فضایی اروپا در تماس هستند.

در این راستا این سازمان در مقابله با شیوع "کرونا ویروس" سیاست‌هایی را اعمال کرده است. به عنوان مثال این سازمان در انجام مسافرت‌ها محدودیت‌هایی را اعمال کرده است.

بنا به اطلاعات منتشر شده از دانشگاه جان‌هاپکینز، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در جهان مبتلا به بیماری "کووید ۱۹" شده‌اند. تعدادی از اعضای آژانس فضایی اروپا در ایتالیا هم درگیر این ویروس شده‌اند.

در حالی که تعداد زیادی از این افراد درمان شده‌اند، حدود ۳ هزار ۵۰۰ نفر در جهان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست داده‌اند.

"یوهان ورنز" مدیر کل آژانس فضایی اروپا اظهار کرد: در این شرایط همه ما باید مسئولیت‌پذیر باشیم تا شیوع این ویروس را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: ما باید در سفرهای خود محدودیت ایجاد کنیم و از برگزاری مراسم‌های شلوغ اجتناب کنیم. همچنین دست‌هایمان را مرتب شست‌وشو دهیم.

ورنز افزود: حتی ما در آژانس فضایی اروپا برای عدم گسترش این ویروس مبارزه می‌کنیم. چرا که عملیات‌هایی مانند کار روی ماهواره‌ها به اجتماع زیاد افراد نیازمند است. پس ما از انجام چنین اقداماتی جلوگیری می‌کنیم.

البته هفته آتی مقامات آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه با یکدیگر جلسه برگزار خواهند کرد تا راجع به پرتاب چند ماموریت در تابستان آتی تصمیم‌گیری کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان