کد مطلب: 5951
  تاریخ انتشار:  1398/12/12 - 12:50


نقش پررنگ بیمارستان هوشمند در مقابله با "کروناویروس"

یکی از بیمارستان‌های موقت "ووهان" که برای مقابله با "کرونا ویروس" فعالیت می‌کند، هوشمند بوده و تسهیلاتی را فراهم کرده که پزشکان می‌توانند از راه دور بیماران را ملاقات کنند.

یکی از بیمارستان‌های موقت "ووهان" که برای مقابله با "کرونا ویروس" فعالیت می‌کند، هوشمند بوده و تسهیلاتی را فراهم کرده که پزشکان می‌توانند از راه دور بیماران را ملاقات کنند.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، و به نقل از چاینادیلی، این بیمارستان در پلتفرم ابری خود این قابلیت را برای پزشکان و بیماران ایجاد کرده که می‌توانند به ارتباط از راه دور دست پیدا کنند.

همچنین متخصصان روانشناسی هم می‌توانند از طریق این پلتفرم خدمات مشاوره به بیماران ارائه دهند.

در این بیمارستان برای کاهش ابتلا به بیماران "کووید 19" وسایل نقلیه خودران هم در محوطه بیمارستان مستقر شده که برای تحویل دارو و غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تمامی این فناوری‌های نوآورانه به بیمارستان کمک می‌کند که هدف بزرگ خود یعنی عدم ابتلای کادر درمانی به "کرونا ویروس" را محقق سازد و علاوه بر آن میزان مرگ و میر در میان بیماران را نیز به صفر برساند.

رئیس این بیمارستان گفته که نکته منحصر به فرد این بیمارستان، پزشکی و مدیریت هوشمند آن است که سبب می‌شود پزشکانی که حتی از بیمارستان فاصله دارند هم با بیماران ارتباط برقرار کنند.

هم‌اکنون چین از فناوری‌های گسترده‌ای برای مقابله با کروناویروس استفاده می‌کند.

به عنوان مثال، مقامات چین، پهپادها را در سطح این کشور به کار گرفته‌اند تا افرادی که بدون ماسک از خانه بیرون می‌آیند، شناسایی کنند.

همچنین این کشور اپلیکیشنی طراحی کرده که به کاربران امکان می‌دهد تا تشخیص دهند که در معرض این ویروس قرار دارند یا خیر.

از دیگر کاربردهای فناوری، بکارگیری هوش مصنوعی است که وجود تب در افراد را شناسایی می‌کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان