کد مطلب: 5930
  تاریخ انتشار:  1398/12/06 - 15:49


۲۰ درصد از جنگل‌های استرالیا در آتش سوخته‌اند

نتایج یک مطالعه تازه نشان داده است که بیش از ۲۰ درصد از جنگل‌های استرالیا در آتش‌سوزی‌های اخیر این کشور طعمه حریق شده‌اند.

نتایج یک مطالعه تازه نشان داده است که بیش از ۲۰ درصد از جنگل‌های استرالیا در آتش‌سوزی‌های اخیر این کشور طعمه حریق شده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)،
بر اساس بررسی‌های جدید در آتش‌سوزی‌های فصل تابستان در استرالیا بیش از ۲۰ درصد از جنگل‌های این کشور در آتش سوختند که به گفته کارشناسان این وسعت از حریق‌های جنگلی در سطح جهان بی‌سابقه بوده است.

در این بررسی آمده است: حدود ۲۱ درصد از مجموع مناطق پوشیده شده از جنگل‌های استرالیا به غیر از تاسمانی تاکنون در آتش‌سوزی‌های سال ۲۰-۲۰۱۹ سوخته‌اند.

به گفته کارشناسان این رقم ۲۱ درصدی در تضاد شدید با میزان آتش‌سوزی‌های جنگلی در قاره‌های دیگر طی این بازه زمانی است که در بیشتر قاره‌ها و گونه‌های جنگلی حدود چهار تا پنج درصد بوده است. همچنین یک مورد استثناء برای جنگل‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری در آسیا و آفریقا وجود دارد که نشان می‌دهد در دوره‌ای ۲۰ ساله هشت تا ۹ درصد از پوشش‌های جنگلی از بین رفته‌اند.

به گزارش روزنامه گاردین، در این گزارش تاکید شده است این رقم ۲۱ درصد تقریبی است زیرا اطلاعات موجود شامل آتش‌سوزی‌های منطقه تاسمانی نیست همچنین حریق جنگلی در استرالیا همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان