کد مطلب: 5929
  تاریخ انتشار:  1398/12/06 - 15:46


وقوع سیلاب‌های شدید در جاکارتا و قطع برق بیش از ۱۶۰۰ خانوار

فرماندار جاکارتا اعلام کرده که بیش از ۲۰۰ منطقه در اثر وقوع این طوفان‌ها آسیب دیده‌اند.

بارندگی‌های شدید امروز (سه‌شنبه) منجر به جاری شدن سیلاب در سراسر جاکارتا، پایتخت اندونزی شده و با زیر آب رفتن بخش‌های بزرگی از این شهر، امدادگران در تلاش‌اند تا با قایق‌ها مردم را از خیابان‌هایی که به آبراهه‌های گل‌آلود تبدیل شده‌اند، نجات دهند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، آژانس هواشناسی اندونزی ضمن هشدار نسبت به شکل‌گیری امواج مرتفع در دریاهای جنوب جزیره جاوا، بارندگی‌های شدید اخیر را با طوفان گرمسیری که جنوب این مجمع‌الجزایر را درنوردیده، مرتبط دانسته است.

فرماندار جاکارتا اعلام کرده که بیش از ۲۰۰ منطقه در اثر وقوع این طوفان‌ها آسیب دیده‌اند.

وی هم‌چنین اظهار داشته که مقامات تمام تلاش خود را برای بهبود این وضعیت به کار گرفته و امکان تخلیه شهروندان به صورت ایمن و بهداشتی فراهم شده است.

جاکارتا و مناطق حومه آن که بیش از ۳۰ میلیون جمعیت را در خود جای داده‌اند به دلیل ارتفاع کم در برابر جاری شدن سیلاب‌ها بسیار آسیب‌پذیرند.

در ابتدای سال نیز بارندگی‌های شدید در این شهر که شدیدترین بارندگی‌های آن از زمان ثبت آمارها به شمار می‌رفت، باعث جاری شدن سیلاب‌ و مرگ بیش از ۶۰ نفر و آوارگی حدود ۱۷۵ هزار نفر دیگر شد.

سخنگوی آژانس کاهش بلایای طبیعی اندونزی اعلام کرده که هنوز برای ارزیابی میزان خسارات و شمار آوارگان سیلاب‌های امروزِ جاکارتا بسیار زود است اما نیروهای نظامی و پلیس برای امدادرسانی به مردم آمادگی کامل دارند.

آژانس جست‌وجو و نجات جاکارتا نیز از اعزام تیم‌های عملیاتی برای امدادرسانی به مردم در غرب و شرق شهر خبر داده است.

پلیس اندونزی همچنین نسبت به بسته شدن جاده‌ها و اختلال در برنامه قطارها هشدار داده است.

بنا بر گزارش رویترز، شرکت برق کشور اندونزی اعلام کرده است که برق بیش از ۱۶۰۰ کاربر را به منظور اطمینان از امنیت آن‌ها قطع کرده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان