کد مطلب: 5928
  تاریخ انتشار:  1398/12/06 - 11:16


برخورد جدی محیط زیست با متخلفان خرید و فروش حیوانات و گیاهان

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:درآخرین ماه سال با متخلفان صید، نگهداری،حمل و نقل،خرید و فروش‌ حیوانات و جانوران وحشی برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام افزایش نظارت برای ممانعت از خرید و فروش حیوانات وحشی و گیاهان غیر بومی گفت: درآخرین ماه سال با متخلفان صید، نگهداری،حمل و نقل،خرید و فروش‌ حیوانات و جانوران وحشی برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، کیومرث کلانتری در نامه‌ای به ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها خواستار افزایش نظارت به منظور ممانعت از تخلفات مرتبط با حیوانات وحشی و گیاهان غیر بومی در آخرین ماه سال شد.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در این نامه با اشاره به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و بالارفتن عرضه و تقاضای انواع کالا از جمله اقلامی که با سودجویی برخی افراد در کنار وسایل سفره هفت سین و جشن پایان سال به فروش می‌رسند مانند حیوانات وحشی و گیاهان غیر بومی (مار، لاکپشت، برخی ماهی‌ها، سمندر، سنبل آبی و سایر انواع موجودات زنده ممنوعه تاکیدکرد: ممنوعیت صید، نگهداری،حمل و نقل، خرید و فروش‌ حیوانات و جانوران وحشی از طریق نصب اطلاعیه‌های هشدار دهنده در محل‌های تجمع افراد، پخش اطلاعیه از طریق شبکه صدا و سیمای مرکز استان، چاپ در جراید کثیرالانتشار استانی و محلی مورد انتظار است.

وی از مدیران کل حفاظت محیط زیست استان ها خواسته است در صورت مشاهده، برخورد جدی و قانونی با متخلفان صورت پذیرد.

کلانتری همچنین جلب همکاری سایر نهادها نظیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان، شهرداری، بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، دامپزشکی، شیلات، تعزیرات حکومتی، گمرکات سطح استان، مدیریت مراکز مهم مانند فرودگاه‌ها و ترمینال‌های اتوبوس و قطار و گاراژهای تخلیه و بارگیری کامیون‌ها و میادین میوه و تره بار بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی در پایان گفت: بهره‌گیری از سمن‌های فعال محیط زیستی و همیاران در پایش محدوده‌های مهم در مراکز جمعیتی مورد تأکید است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی