کد مطلب: 5927
  تاریخ انتشار:  1398/12/06 - 10:40


مسمومیت و مرگ ده‌ها حیوان در چین بخاطر مواد ضدعفونی‌

مقامات چین اعلام کرده‌اند که مرگ دسته‌جمعی این حیوانات احتمالاََ به دلیل استفاده بیش از اندازه‌ی کارگران از مواد ضد عفونی‌ کننده برای مهار شیوع کروناویروس بوده است.

طبق اعلام رسانه‌های دولتی چین، کارشناسان ادعا کرده‌اند که ده‌ها حیوان وحشی در مناطق نزدیک به مرکز شیوع کروناویروس پس از مسمومیت با مواد ضدعفونی‌ کننده‌ای که توسط کارگران برای جلوگیری از گسترش این ویروس در حجم زیادی استفاده شده، تلف شده‌اند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، لاشه بیش از ۱۰۰ حیوان وحشی در نزدیکی مرکز شیوع کروناویروس در چین کشف شده است.

در مجموع  ۱۳۵ لاشه از حیوانات متعلق به ۱۷ گونه از جمله توکای سیاه، گراز وحشی و راسو در شهر "چونگ‌کینگ" که هم مرز با استان "هوبئی" چین است، پیدا شده است.

مقامات چین اعلام کرده‌اند که مرگ دسته‌جمعی این حیوانات احتمالاََ به دلیل استفاده بیش از اندازه‌ی کارگران از مواد ضد عفونی‌ کننده برای مهار شیوع کروناویروس بوده است.

آن‌ها تأکید کردند که آزمایش‌ها نشان داده هیچ یک از این حیوانات مرده به کروناویروس جدید، آنفلوآنزای مرغی یا بیماری نیوکاسل مبتلا نبوده‌اند. بیماری نیوکاسل یک بیماری بسیار مسری است که پرندگان زیادی را در سراسر جهان مبتلا کرده است.

مقامات لاشه حیوانات را به روش‌های سازگار با محیط زیست دفع کرده‌اند و هم‌چنین مکان‌هایی را که این لاشه‌ها پیدا شده‌اند، ضدعفونی کرده‌اند.

کارگران و کارکنان بهداشتی در سراسر چین برای جلوگیری و کنترل شیوع ویروس اقدام به تمیز و ضدعفونی کردن مکان‌های عمومی کرده‌اند.

در شهر "تائی‌یوان" در استان "شانشی" مقامات مخزن‌هایی از مواد ضد عفونی‌ کننده را به مناطق دورافتاده فرستاده‌اند تا مناطق مسکونی به طور کامل ضد عفونی شوند.

همچنین مقامات محلی برخی مناطق چین از جمله استان‌های "جی‌لین"، "شاندونگ" و "چه‌جیانگ" از هواپیماهای بدون سرنشین برای پاشیدن مواد ضد عفونی کننده استفاده کرده‌اند.

بنا بر گزارش دیلی میل، دولت چین برای جلوگیری از شیوع این بیماری، ده‌ها میلیون نفر را در استان "هوبئی" که شهر "ووهان" مرکز آن است، قرنطینه کرده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان