کد مطلب: 5865
  تاریخ انتشار:  1398/11/20 - 12:21


روند صعودی جنگل‌زدایی در آمازون

کارشناسان محیط زیست هشدار داده‌اند که میزان "جنگل‌زدایی" در جنگل‌های آمازون برزیل طی ماه ژانویه به رغم بارش باران، قابل توجه بوده است.

کارشناسان محیط زیست هشدار داده‌اند که میزان "جنگل‌زدایی" در جنگل‌های آمازون برزیل طی ماه ژانویه به رغم بارش باران، قابل توجه بوده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، جنگل زدایی در جنگل‌های آمازون برزیل در ماه ژانویه نسبت به یک سال قبل دو برابر بوده است. این درحالیست که به طور معمول در این موقع از سال تخریب‌ جنگل‌ها روند کاهشی پیدا می‌کند زیرا بارش باران دسترسی به مناطق را سخت‌تر می‌سازد.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که امسال میزان جنگل زدایی طبق روال سال‌های گذشته کاهش پیدا نکرده و همچنان قابل توجه بوده است.

به اعتقاد منتقدان، سیاست‌های رئیس جمهوری برزیل عامل محرکی برای تشدید این گونه فعالیت‌های غیرقانونی است. سیاست‌های محیط زیستی رئیس جمهوری برزیل مورد انتقاد قرار گرفته اما او همواره این انتقادها را رد کرده است.

سال گذشته میزان جنگل زدایی در آمازون که جنگل‌های آن منبع حیاتی برای ذخیره کربنِ جو به حساب می‌آید و سرعت گرمای جهانی را کاهش می‌دهد، افزایش پیدا کرد.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، در ماه ژانویه نیز بیش از ۲۸۰ کیلومتر مربع از جنگل‌های آمازون از بین رفته که نسبت به ژانویه سال قبل افزایش ۱۰۸ درصدی داشته است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان