کد مطلب: 5856
  تاریخ انتشار:  1398/11/15 - 11:08


جریمه سنگین پلیس ایتالیا برای تخطی از مقررات زیست‌محیطی

پلیس ایتالیا در کمتر از ۳ ساعت ۱۶۲ راننده را به دلیل تخطی از قانون منع تردد در میلان جریمه کرد.

پلیس ایتالیا در کمتر از ۳ ساعت ۱۶۲ راننده را به دلیل تخطی از قانون منع تردد در میلان جریمه کرد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، این ممنوعیت موقت از ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز گذشته (یک‌شنبه) به وقت محلی آغاز شد و تا اوایل عصر در تلاش برای کاهش آلودگی هوای این شهر ادامه داشت.

در همین حال پلیس این شهر ظرف تنها دو ساعت و نیم افرادی را که از این ممنوعیت سرپیچی کرده‌ بودند با جریمه‌های ۱۶۴ یورویی مجازات کرد.

میلان در سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان آلوده‌ترین شهر اروپا شناخته شد و دود و آلودگی هوا هم‌چنان یک مشکل جدی در این شهر محسوب می‌شود.

به گزارش رسانه‌های محلی در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر روز گذشته به وقت محلی ۶۲۱ مورد کنترل رودی تردد خودروهایی صورت گرفت که رانندگان آنها به روز "پیاده‌روی یک‌شنبه" پایبند نماندند. این ممنوعیت شامل وسایل نقلیه برقی یا معلولین نمی‌شود. هم‌چنین برخی از خیابان‌ها به خصوص به منظور دسترسی به ورزشگاه سن سیروی آث میلان باز مانده است.

این نخستین باری نیست که تردد خودروها در محدوده شهری میلان ممنوع شده هرچند این طرح محبوبیت زیادی بین شهروندان ندارد.

ماه گذشته میلادی چندین شهر ایتالیا از جمله رم و هم‌چنین میلان وسایل نقلیه دیزلی را پس از افزایش سطح آلودگی هوا به طور موقت ممنوع اعلام کردند.

بنا بر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، تولید گازهای گلخانه‌ای وسایل نقلیه رایج‌ترین منبع ریز ذرات خطرناک برای سلامتی است که با عنوان  PM10s و PM 2.5  شناخته می‌شوند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان