کد مطلب: 5755
  تاریخ انتشار:  1398/10/22 - 16:30


ظهور آثار حیات در جنگل‌های سوخته استرالیا

تصاویر منتشر شده از مناطق درگیر آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در استرالیا حاکی از رشد مجدد برخی گونه‌های گیاهی در میان خاکستر است.

تصاویر منتشر شده از مناطق درگیر آتش‌سوزی‌های جنگلی اخیر در استرالیا حاکی از رشد مجدد برخی گونه‌های گیاهی در میان خاکستر است.


به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از ایسنا، آتش‌سوزی‌های جنگلی بی‌سابقه در ماه‌های اخیر بخش‌های گسترده‌ای از استرالیا را در بر گرفته که این حادثه ویرانگر با خسارت‌های وسیع برای محیط زیست طبیعی این کشور همراه بوده است.

از ماه سپتامبر و شروع آتش‌سوزی‌ها در این کشور دست‌کم نیم میلیارد حیوان و تعداد بیشماری درخت، گیاه و دیگر جانداران تلف شده‌اند.

همچنین تاکنون بیش از ۶.۳ میلیون هکتار از اراضی در آتش سوخته است. هرچند در برخی از مناطقی که به تازگی دچار حریق شده‌اند نشانه‌هایی از حیات ظهور یافته است.

مورای لاو (Murray Lowe) عکاس محلی به منظور بررسی میزان گستردگی آتش‌سوزی‌های جنگلی از یکی از مناطق ایالت نیوساوت ولز بازدید و اقدام به عکاسی کرده است. تصاویر منتشر شده از این عکاس نشان دهنده رشد چمن و برگ‌ در تنه درختان سوخته است.

تصاویر گرفته شده توسط این عکاس هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده چرا که افراد در جستجوی یافتن نشانه‌هایی از امید در میان این فاجعه هستند.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، دکتر کیمبرلی سیمپسون از کارشناسان اکولوژی در دانشگاه شفیلد انگلیس در پاسخ به این پرسش که رشد مجدد گونه‌های گیاهی طبیعی است؟ گفت: بله، این گونه‌های گیاهی طی ده‌ها میلیون سال آتش‌سوزی‌های متعددی را تجربه کرده‌اند. این شرایط فشار تکاملی را برای آن‌ها ایجاد کرده تا قادر باشند پس از سوختن خود را بهبود دهند.

انتهای پیام


به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان