کد مطلب: 5735
  تاریخ انتشار:  1398/10/18 - 14:59


تداوم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و به‌تدریج تا آخر امشب (۱۸ دی) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است و به‌تدریج تا آخر امشب (۱۸ دی) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در نخستین ساعات امروز (۱۸ دی) کیفیت هوای تهران به دلیل انباشت آلاینده‌ها، شرایط نامساعد جوی و افزایش تردد خودروها در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

طی روز نیز با تداوم شرایط پایدار جوی و عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نمی‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس باقی می‌ماند. هرچند در اواخر وقت امروز با افزایش نسبی ناپایداری جو همراه با رشد ابر تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود.

صبح فردا (۱۹ دی) نیز همزمان با آغاز تردد خودروها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت خواهیم بود. اگرچه به دلیل احتمال بارش باران و ناپایداری نسبی جو غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته میزان کمتری خواهد داشت.

طی روز با کاهش ناپایداری‌ها و کاهش سرعت باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود و با افزایش حجم ترافیک شامگاهی بر غلظت آلاینده‌ها افزوده می‌شود و در مناطق پرتردد شرایط ناسالم کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس برقرار می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۱۰۶ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۱۲ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی