کد مطلب: 5720
  تاریخ انتشار:  1398/10/15 - 17:34


تسهیل بهره‌برداری گیاهان دارویی از جنگل و مرتع

با ایجاد سامانه جامع امور مراتع، اجرای فرآیند بهره‌برداری و صادرات محصولات فرعی وگیاهان دارویی جنگل و مرتع آسان‌تر می‌شود.

با ایجاد سامانه جامع امور مراتع، اجرای فرآیند بهره‌برداری و صادرات محصولات فرعی وگیاهان دارویی جنگل و مرتع آسان‌تر می‌شود.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، ایجاد «سامانه جامع امور مراتع» در جلسه نمایندگان منتخب واحدهای استانی و ستادی در محل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگل ها برگزار شد. علی جعفری مدیر این حوزه به تشریح و تبیین موضوع پرداخته و اهمیت ایجاد سامانه جهت تسهیل اجرای فرآیند با هدف تکریم ارباب رجوع و همچنین افزایش نظارت بر صادرات با هدف مقابله با قاچاق این محصولات را یادآوری کرد.

در ادامه معاون دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها ضمن استقبال از این رویداد، وضعیت فعلی سازمان در انجام فرآیند مذکور را توصیف نموده و با بیان انتظارات به ترسیم چشم انداز مطلوب سازمان در این بخش پرداخت.

همچنین در این جلسه نمایندگان ادارات کل، چالش‌ها و آسیب‌های وضعیت فعلی را بازگو نموده و پیشنهاداتی جهت مرتفع نمودن مشکلات موجود ارائه کردند.

همچنین مقرر شد در راستای تسهیل فرایند مربوط به صدور مجوز گیاهان دارویی گام‌های اجرایی مربوط به طراحی و پیاده‌سازی سامانه مورد نظر مشخص گردیده و کمیته‌ای فنی با محوریت دفتر امور مراتع به منظور تهیه گردش فرآیند مذکور تشکیل گردد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب